Fırfırella Yelek Yapımı

Fırfırella Yelek Yapımı
Fırfırella Yelek Yapımı

Merhabalar sizlere bu yazımızda fırfırella yelek yapımı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Çok basit olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim bu modelde sizde söyleyeceğim adımları takip edecek basit şekilde fırfırella kolay yelek yapımı hakkında bilgiler elde etmiş olacaksınız. Hemen yapımını anlatmaya geçmek istiyorum.

Öncelikle 55 zincir çekiyoruz. Her ilmekte tek batarak 2 sıra şeklinde ikili trabzan yapmaya devam ediyoruz. Devamında 5 zincir çekere üst sıraya çıkıyoruz. Sonrasında ise 1 sıra ilmek atlayıp 2. İlmeğe kadar ikili şekilde trabzan yapıyoruz.

Devamında ise 1 zincir çekiyoruz. 1 ilmek atlayarak 2. İlmekte ikili trabzan yapmaya devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar da bu şekilde örerek kafesler oluşturmaya devam ediyoruz. Bu şekilde 4 sıra kadar kafes örgü örmeye devam ediniz. 5. Sıra da kafesler yapıp carmen ipi sıra boyunca yürütmeye devam ediniz.

Bu işlemleri yaparak carmen ip sıra boyunca yürütmeye devam ediniz. Bu işlemleri kesinlikle her dört sırada bir şeklinde tekrarlayınız. Devamında ise 18. İnci kafeste kol kısmı için 4 kafes boş şekilde bırakılması iyi olacaktır.

8 kafes kadar daha örülerek bitirebilirsiniz. Sonrasında aynı bu şekilde bir parça daha örünüz. Arka kısım için ise 90 zincir çekiniz. Her ilmeğe tek batarak 2. Sıraya ikilli trabzan yapılır. 5. Zincir çekilerek üst sıraya kadar çıkılmalıdır.

Sonrasında yine youtube videomuzdan da rahatça takip ederek 1 ilmek atlayıp 2. İlmeği ikili şekilde trabzan yapınız. Devamında 1 zincir çekip, bir ilmek atlayınız. 2. İlmeğe ikili türde trabzan yapınız. Sıra sonuna kadar bu şekilde örmelisiniz. 18’inci sıraya kadar kafes örerek kol için ise her iki taraftan üçer kafes boş bırakmalısınız. Sekiz kadar sıra örerek arka kısmı bitirmelisiniz. Parçaları daha sonra bir birine dikerek yeleği oluşturmuş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı