Ana sayfa Takı Tasarım Fimo Hamuru İle Kolay Üçgen Kolye Yapımı

Fimo Hamuru İle Kolay Üçgen Kolye Yapımı

95
0
PAYLAŞ
Fimo Hamuru ile Kolye Yapımı
Fimo Hamuru ile Kolye Yapımı

Bu seferki konumda farklı bir kendin yap takı modeli yapımından bahsedeceğim. Oldukça basit kolye yapımı olacak. Sizi fazla uğraştırmayacak. Kolyemizin ucu üçgen şeklinde iki tonlu bir modelden oluşacak. Kolay üçgen kolye için üçgen ucunda bildiğiniz bir malzeme olan fimo hamurunu kullanacağız. Bu bakımdan yapımının da bir o kadar eğlenceli geçeceğini söyleyebilirim. Siz de bu tip takı tasarım projeleri üreterek evlerinizde basit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Şimdi de kolay üçgen kolye projemiz için malzemelerimizi sayalım. İlk malzememiz polimer kil ya da diğer ismi ile fimo hamuru olacak. Kolyemizin uç yapımında kullanacağız. İkinci malzememiz ise kolyemizin zinciri olacak. Üçüncü materyalimiz zincir boyunu ayarlamada ve kanca-kopçamızı montajda bize yardımcı olacak kerpetendir. Dördüncü olarak atlama halkaları kullanacağız. Bunlarla zincirimizi kolye ucumuza ve kanca-kopçamızı zincirimize tutturacağız. Diğer malzemelerimiz de kürdan veya iğne, jilet olacak.

İlk olarak üçgen iki tonlu kolye ucumuzu yapalım. Bunun için iki ayrı renkte fimo hamuru kullanacağız. İki renkteki hamurumuzdan bir topak alıp avucumuzda onları top haline getiriyoruz. Sonrasında silindirik bir alet bulup hamurlarımızı açıp dairesel bir hale getirelim. Aşağıda resimde görüldüğü gibi pembe renkli fimo hamurumuzun üzerine sarı rentekinden jiletle bir kesit alıp farklı bir daire oluşturalım. Şimdi bir cetvel yardımı ile yine jiletimizi kullanarak üçgen şekilde fimo hamurumuzu düzgün bir şekilde keselim. Kürdan ya da iğne yardımı ile atlama halkaları için iki delik oluşturalım. Zincirimizi bağlamak için bu işlemi yapmamız gerekli.

Eğer şekilden memnunsanız, bir tepsiye yerleştirin ve yaklaşık 20 dakika süre ile 275 derecede hamurunuzu pişirin. Pişirme sürerken kerpetenimizle istediğiniz uzunlukta iki adet zincir keselim. Zincirimizin uçlarına atlama halkalarını takalım. Halkalara bir kapatma tokası yerleştirerek atlama halkalarımızı kapatalım. Kolye ucumuz kuruyunca da zincirimizin diğer ucundaki atlama halkalarını kürdanla açtığımız deliklere yerleştirelim ve halkalarımızı kapatalım. Artık fimo hamurundan üçgen kolye uygulamamız kullanıma hazır hale gelmiştir.

Sizlerde bu tip evde yapabileceğiniz kolye tasarımları üreterek hem boş vakitlerinizi verimli bir şekilde değerlendireceksiniz. Hem de hazır kolye için dışarı ödeyeceğiniz bir maliyetten tasarruf etmiş olacaksınız. Bir sonraki takı tasarım projemde görüşmek dileği ile.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here