Filli Örgü Bebek Tulumu Yapımı

Örgü Bebek Filli Tulum Yapılışı
Örgü Bebek Filli Tulum Yapılışı

İki rengin kullanıldığı harika bir bebek tulum modelini inceleyeceğim. Örgü sevenlerin yabancı olmadığı bu modelin ismi filli tulum modelidir. Birçok çeşidi bulunmaktadır. Ben de bu güzel videodaki örneği ve anlatımı daha çok beğendiğim için siz değerli takipçilerime hemen sunmak istedim.

Bu tarz sevimli hayvan motifli tulumlar daima çok beğeni toplamaktadır. Filli tulumlar da bunlara dahildir. Şirin hayvan figürlü örgü bebek tulumlarından en bilinenlerinden biridir. Kolay ve basit bir yapımı vardır.

Biri açık diğeri koyu iki rengin kullanıldığını daha önce belirtmiştim. Bunlardan açık olanı bebek tulumunun lastik kısmında ve filin kulaklarında, diğer koyu olanı da diğer kalan kısımlarında kullanılmıştır. Ayrıca 2 numara tığ tercihi yapılmıştır.

Filli Örgü Bebek Tulumu Yapımı
Filli Örgü Bebek Tulumu Yapımı

Örgü Bebek Filli Tulum Yapılışı

Örülen tulum modeli 6 ay-1 yaş bebekler için uygundur. Ön ve arka bir olarak örülmüştür. Sol ve sağ paça lastikleri ile birlikte ayrı ayrı örülüp sonradan birleştirilmişlerdir. Sonra gövde kısımları kol kesimlerine kadar örülmüştür. Kol kesimleri ve yaka kesimleri yapılıp tulumun askıları tamamlanmıştır. Filin kulakları ve hortumu tulumdan ayrı örülüp sonradan tulum üzerine dikilmiştir.

Her iki paçaya 63 zincir çekerek başlanmıştır. Lastik için bir sıra tekli tırabzan örülmüştür. Lastik bittikten sonra ip koparılıp diğer ipe geçirilerek birkaç sıra ikili tırabzan ile iki paçada tamamlanmıştır. Sonra iki paça birleştirilip kol altına kadar ikili tırabzanlarla devam edilmiştir. Kol ağzı ve yaka kesimi yapıldıktan sonra askılar da aynı ikili tırabzanlarla örülmüştür.

Fil hortumu ve iki kulağı da tulumdan ayrı işlenip gövdeye dikildikten sonra filli örgü bebek tulumu sonlandırılmıştır.

Anlatımlı Filli Bebek Tulumu Videosu

Bütün aşamaları izleyerek öğrenmek için aşağıda paylaşacağım videosunu izlemelisiniz. Böylelikle filli bebek tulumunun yapımındaki püf noktaları hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

Kaynak: https://youtu.be/akDS6fwHz6E

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı