Kendin Yap Projeleri

Fermuarlı Blok Çanta Yapımı

Dikiş işlerinden hoşlananları da unutmayalım dedik ve sizler bu şirin mi şirin fermuarlı blok çanta yapımını bulduk. Fazla detaylı anlatımı yok ama yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar dikişten anlayan birinin kolaylıkla anlayabileceği düzeyde.

Daha önceden de sizlere keten çantadan kalemlik yapılışını resimli anlatımlarla paylaşmıştık. Blok çanta da görünüm olarak buna benzer bir yapıdadır. Yalnız bu kalemlik olarak tasarlanmamış. Ancak tabi ki de bu amaçla kullanabilirsiniz. Bu kendin yap fermuarlı çanta ile çocuklar oyuncaklarını koyabilir ya da makyaj malzemelerinizi taşıyabilirsiniz. Hatta bir askılık yapıp askılı bir çanta olarak kullanabilirsiniz. Ya da bir el çantası olarak dışarı çıktığınızda cüzdanınızı, paranızı ve diğer yanınızda bulunması gerekli eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Fermuarlı Blok Çanta Nasıl Yapılır
Fermuarlı Blok Çanta Nasıl Yapılır

Astarlı sağlam bir fermuarlı çanta olduğunu belirtmek isteriz. O yüzden yıpranmadan uzun yıllar kullanılabilir. Renkli, çiçekli kumaşlarla yapıldığı zaman çok şirin bir görünüme sahip oluyorlar. Üzerine tığ işi ya da hazır minik çiçekler yerleştirmek daha da şirinliğini artırabilir.

Çok amaçlı kullanabileceğiniz bu kumaştan blok çanta modelini sizler de yapmak istiyorsanız aşağıdaki resimlerden yararlanabilirsiniz.

Fermuarlı Blok Çanta Şablonu
Fermuarlı Blok Çanta Şablonu
Blok çanta malzemeler
Blok çanta malzemeler
katalanıp dikilmesi
katalanıp dikilmesi
fermuarın dikilmesi
fermuarın dikilmesi
İç dış yapılması
İç dış yapılması
astar devam
astar devam
çantayı toplama
çantayı toplama
son rötuşlar
son rötuşlar
Kendin Yap Fermuarlı Blok Çanta
Kendin Yap Fermuarlı Blok Çanta

Kaynak: http://www.handmadiya.com/2015/11/block-zipper-pouch-tutorial.html

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı