Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Yapımı

Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Yapımı

Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Örneği
Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Örneği

Tunuslu ilmeklerle oluşturulan güzel motiflere sahip yeni ve şık bir yazma kenarı modelinin daha yapılışını sunuyoruz. Çimeni gidilirken belli aralıklarla motiflerin eklenmesi ile ilerleyen bu yeni tığ oyasını kesinlikle beğeneceğinize eminiz. Hem yapılışı basit hem de çeyizlikleriniz içerisinde kendisine kolaylıkla yer bulacak türden.

Yazma kenarına ilk olarak çimeni gidiliyor. Basit bir çimen modeli seçilmiş. İstenilen araya kanaat getirildiğinde ise bu çimenin iki pimpiriğinin üzerine Tunus ilmekli oya motifi yapılıyor.

Tunus işi motiflerden her biri 2 farklı renkten oluşuyor. Bu renklerden biri her birinde standart. Her bir motif 3 farklı renkte oya ipinin dönüşümlü olarak kullanımı ile çalışılıyor. Sonuçta da ortaya böyle güzel bir Tunus işi tığ oyası modeli çıkıyor.

Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Modeli
Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Modeli

Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Anlatımı

Belli bir çimen gidildikten sonra iki çimenin tepesindeki pimpiriklerinin arasına zincir çekiliyor. Bu zincir üzerinden ilmekler edinilerek Tunus işi çalışılıyor. Yukarı doğru eksiltme yapılarak.

Sonra ikinci renkle bu Tunus işinin etrafına sık iğneler ile bir bordür geçiliyor.

Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Yapımı
Favoriniz Olacak Tunuslu İlmekler Tığ Oyası Yapımı

Tunus ilmekli motifin son sırasına ilk sıradaki renkle devam ediliyor. Bu seferde küçük örümcekler çekip ikinci sıradaki sık iğneler üzerine kapatılarak ikinci kez etrafı çevreliyor. Tüm bu işlemlerin tekrarı sonucunda Tunus ilmekler oya örneği yazma kenarının tamamına işleniyor.

Tığ İşi Tunus Oya Yapımı

Anlatımının gösterildiği videosunu da oya modelini kolaylıkla kavrayabilmeniz için aşağıda paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/nCyQAH1gM2E (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here