Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Farklı Yalancı Selanik Örgüsünün Yapılışı

Farklı Yalancı Selanik Örgüsünün Yapılışı

72
0
PAYLAŞ
Yalancı Selanik Örgüsü
Yalancı Selanik Örgüsü

Merhaba bayanlar, sizlere bugün özellikle göçmen kadınlarının sevdiği yalancı Selanik örgüsünün yapılışı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Basit örgü teknikleri uygulanarak yapılan bu örgüyü, siz de severek ve beğenerek evinizde yapabileceksiniz. Örgüye gönül vermiş çoğu bayanın gözünden kaçmayan bu örnek için internet ortamında birçok modelden söz edilmektedir. Oysa en orijinalinin bu model olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Yalancı Selanik örgü modeli, yapımı zevkli ve son derece kolay bir örgü çeşididir. Örgü seven hanımlar için yalancı Selanik örgüsü, kesinlikle size yakışacak harika türde bir örgüdür de diyebilirim. Bu örnek sayesinde dilerseniz sizde, farklı kazak örgüleri ve hırka örgü örnekleri çıkarabilirsiniz.

Farkınızı ortaya koyacağınızı umduğum bu örgü türü, henüz yeni başlayan hanımlar için de birebir yardımcı olacak bir örgüdür. Yine yalancı Selanik örgüsü sayesinde, sevimli bebekleriniz için de oldukça kullanışlı bebek hırkaları örmeniz mümkündür. Yani neredeyse örgü türlerinden bağayı bir türe yalancı Selanik örgüsü sayesinde erişmeniz mümkün olabilir. Günümüzde çoğu bayan, harika türde örgü örnekleri yaparak internet ortamına vermektedir. Yalancı Selanik örgüsünün video anlatımlı haline yer verdiğimiz bu çalışmamızda, siz de farklı türde örgülere video anlatım kolaylığı sayesinde hemen uzanabileceksiniz. Selanik örgüsünü özellikle atkılarda da kullanmanız mümkün olacaktır. Yalancı Selanik de üç ters örgü ve bir düz örgü olarak bütün bir sırayı yapmanız mümkün olacaktır.

Örülmesi son derece rahat olan uygulaması son derece kolay olan sevilecek modeldendir. Yalancı Selanik örgüsü aynı zamanda, kaban yapımında ve uzunca hırkalarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir örgü çeşidi olacaktır. Örgünün arka yüzünde üç tane ters örgü yapılan ilmeklerin ortasındaki ilmek ise düz olmasına dikkat etmelisiniz. Diğerleri ise ters olabilir. İlk sıralarda biraz şaşırılması mümkün bir örnektir. Fakat bir iki sıra sonra kendini gösterecek olan bir örgü türü olacaktır. Yani ortadaki ilmeği düz örmek ve diğer ilmekleri ters örmekle model kendini rahatlıkla gösterecektir. Örneğin ilk iki sırasında ortadaki ilmeği düz örme yöntemini kullanınca, devamı kendiliğinden gelecektir. Yani örgünün hem arka yüzünde hem ön yüzünde böylelikle aynı deseni yakalamanız mümkün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here