Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Farklı Tığ İşi Paspas Yapımı

Farklı Tığ İşi Paspas Yapımı

153
0
PAYLAŞ
tığ işi paspas
tığ işi paspas

Sitemde sizler ile buluşturduğum çok özel projeler olduğunu biliyorsunuz. Bu projeler genel olarak, sizlere farklı çözümler, kolay kullanım olanakları da sağlıyor. Aktif bir şekilde karşımıza çıkan bu hoş örgü modelleri ve diğer projelerimiz, en farklı çözümleri almanızı da sağlıyorlar. Geleneksel sistemden farklı olarak bu yazımda da sizlere çok hoş bir kendin yap projesi hazırladım. Yapımından zevk alacağınız tığ işi paspas ile özel bir sonucu alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu şekilde beklentilerinize de en doğru ve özel sonuçları sağlayacağından eminim.

İşlem için polyester delikli tel, tuval bezi tarzında bir ürün ve örgü paket ipi kullanacaksınız. Bu şekilde oldukça dayanıklı ve aynı şekilde kaymayan bir paspas elde edeceksiniz. Tığ işlerinde çok fazla marifetli olmanıza gerek yok. Bu özel ürünü, kolay bir şekilde sizler de yapabilirsiniz. Şimdi hep birlikte tığ işi paspas modelimizin yapım işlemlerine sırası ile göz atalım. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz alanlara bu model ile inanılmaz uygulamalar yapabilirsiniz.

tığla örme paspas

Gerekli malzemelerimizi yukarıda görmektesiniz.

İki farklı kalınlıkta tığ, örülmüş ip ve delikli polyester işleme şablonu bu uygulama için kafi olacaktır.

örgü paspas modelleri anlatımlı

tığ işi paspas modelleri anlatımlı

İşlem kendir türünden ipimizi, uygulama alanın en uç kısmına iliştirerek başlıyoruz. Resimde görüldüğü gibi, tığımızın yardımı ile ilmek alıyorsunuz.

tığ işi paspas modelleri yapılışı

Delikli olan bu uygulama parçasının hemen önünde bulunan delikler ile işleme devam edeceksiniz.

tığ işi paspas yapılışı

Çıkarttığınız her bir ilmeği, bir öncekinin içinden geçirerek, güzel bir örme işlemi sağlayacaksınız. Mesafelerin uygun ve muntazam olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

paspas nasıl örülür

Resimde görüldüğü gibi ilk ilmeğinizi örün, yanda ki kareden ip çekerek örmeye devam edin. Ördüğünüz ipin devamının altta kalmasına dikkat edin.

örgü paspas yapılışı

tığ işi paspas modeli

Sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Bu şekilde tüm paspas kenarına aynı uygulamayı yaparak, başlangıç noktanıza gelmiş olacaksınız.

Tığ İşi Paspas Resimli Anlatım

Köşe dönüşünü de yaparak devam edin.

Tığ İşi Paspas Anlatımlı

İşlemin ikinci sırası, bir alt delikten devam edecek. Bu şekilde deliklerin tamamını aynı şekilde doldurun. Sizler de tığ işi paspas yapımının oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Bu harika model, ördükçe çok daha başarılı sonuçları sağlayacak türdendir.

Tığ İşi Paspas Nasıl Yapılır

Dolmaya başladığında gerçek anlamda etkili ve özel sonuçlar da beraberinde çıkacaktır.

Farklı Tığ İşi Paspas

İşte modelimizin en son hali. Dilerseniz farklı şekillerde boyama yaparak da bu özel ürünü kullanabilirsiniz.

tığ işi paspas

Kenarlarına yapacağınız püsküller ile de oldukça şık ve gösterişli bir ürün elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here