Örgü Modelleri

Farklı Tığ İşi Paspas Yapımı

tığ işi paspas
tığ işi paspas

Sitemde sizler ile buluşturduğum çok özel projeler olduğunu biliyorsunuz. Bu projeler genel olarak, sizlere farklı çözümler, kolay kullanım olanakları da sağlıyor. Aktif bir şekilde karşımıza çıkan bu hoş örgü modelleri ve diğer projelerimiz, en farklı çözümleri almanızı da sağlıyorlar. Geleneksel sistemden farklı olarak bu yazımda da sizlere çok hoş bir kendin yap projesi hazırladım. Yapımından zevk alacağınız tığ işi paspas ile özel bir sonucu alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu şekilde beklentilerinize de en doğru ve özel sonuçları sağlayacağından eminim.

İşlem için polyester delikli tel, tuval bezi tarzında bir ürün ve örgü paket ipi kullanacaksınız. Bu şekilde oldukça dayanıklı ve aynı şekilde kaymayan bir paspas elde edeceksiniz. Tığ işlerinde çok fazla marifetli olmanıza gerek yok. Bu özel ürünü, kolay bir şekilde sizler de yapabilirsiniz. Şimdi hep birlikte tığ işi paspas modelimizin yapım işlemlerine sırası ile göz atalım. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz alanlara bu model ile inanılmaz uygulamalar yapabilirsiniz.

tığla örme paspas

Gerekli malzemelerimizi yukarıda görmektesiniz.

İki farklı kalınlıkta tığ, örülmüş ip ve delikli polyester işleme şablonu bu uygulama için kafi olacaktır.

örgü paspas modelleri anlatımlı
tığ işi paspas modelleri anlatımlı

İşlem kendir türünden ipimizi, uygulama alanın en uç kısmına iliştirerek başlıyoruz. Resimde görüldüğü gibi, tığımızın yardımı ile ilmek alıyorsunuz.

tığ işi paspas modelleri yapılışı

Delikli olan bu uygulama parçasının hemen önünde bulunan delikler ile işleme devam edeceksiniz.

tığ işi paspas yapılışı

Çıkarttığınız her bir ilmeği, bir öncekinin içinden geçirerek, güzel bir örme işlemi sağlayacaksınız. Mesafelerin uygun ve muntazam olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

paspas nasıl örülür

Resimde görüldüğü gibi ilk ilmeğinizi örün, yanda ki kareden ip çekerek örmeye devam edin. Ördüğünüz ipin devamının altta kalmasına dikkat edin.

örgü paspas yapılışı
tığ işi paspas modeli

Sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin. Bu şekilde tüm paspas kenarına aynı uygulamayı yaparak, başlangıç noktanıza gelmiş olacaksınız.

Tığ İşi Paspas Resimli Anlatım

Köşe dönüşünü de yaparak devam edin.

Tığ İşi Paspas Anlatımlı

İşlemin ikinci sırası, bir alt delikten devam edecek. Bu şekilde deliklerin tamamını aynı şekilde doldurun. Sizler de tığ işi paspas yapımının oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Bu harika model, ördükçe çok daha başarılı sonuçları sağlayacak türdendir.

Tığ İşi Paspas Nasıl Yapılır

Dolmaya başladığında gerçek anlamda etkili ve özel sonuçlar da beraberinde çıkacaktır.

Farklı Tığ İşi Paspas

İşte modelimizin en son hali. Dilerseniz farklı şekillerde boyama yaparak da bu özel ürünü kullanabilirsiniz.

tığ işi paspas

Kenarlarına yapacağınız püsküller ile de oldukça şık ve gösterişli bir ürün elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı