Farklı Tarzda Neon Bileklik Yapımı

taş süslemeli neon bileklik
taş süslemeli neon bileklik

Şu sıralar oldukça moda olan bir bileklik yapımının farklı bir yönteminden bahsedeceğim. Evet farklı bir neon bileklik yapımı ile bu yazımda sizlerle birlikteyim. Farklılığı ise kullanacağımız ana materyal kalın bir bilezik olacak. Bu bileziğin üzerini neon iple kaplama ile bilekliğimizi oluşturmamız nedeni ile bu kendin yap bileklik projesini siz değerli takipçilerime sunmama neden oldu. Diğer örme yapılarak oluşturulan neon bileklikler gibi zor bir yapım olmayacak. Kullanacağımız bilezik bize bu yapım aşamasında kolaylık sağlayacak güzel bir zemin oluşturacaktır. Projeyi tamamladığınızda kolunuzda oldukça şık duracağını ve sevdiklerinizi kıskandıracağınızı söyleyebilirim.

Neon Bileklik Yapımı İçin Malzemeler

Neon Bileklik Malzemeleri
  • Neon kalın ipler (farklı renklerde kendiniz seçebilirsiniz.)
  • Çeşitli imitasyon mücevherler ya da takı süslemesinde kullanılabilecek taşlar
  • Jel yapıştırıcı
  • Neon Duck bandı (Tamir bandı)

Neon bileklik yapımı için malzemelerimiz yukarıda görüldüğü gibi üç parçadan oluşmaktadır. Bu malzemeleri internetten satış yapan hobi sitelerinden, Gittigidiyor gibi sitelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Neon ipi internette Neon Shamballa Bileklik Paraşüt İpi ya da Shamballa Neon İp diye arattığınızda mutlaka bulacaksınız. İpi sardıktan sonra üzerine yapıştıracağımız taşları da yine aynı yöntemle temin edebilirsiniz. Hatta kol düğmeleri veya eski takılarınızın taşlarını bile kullanabilirsiniz. Son olarak da birde taşlarımızı neon bilekliğimize yapıştırmak için jel yapıştırıcı kullanacağız.

Neon Bileklik Yapım Aşamaları

Malzemelerimizi hazırladıktan sonra neon bileklik yapımına artık geçebiliriz.

İlk olarak kalın bileziğin iç tarafına neon Duck bantından yapıştırıyoruz. Bu bize yapıştırma işleminde yardımcı olacaktır.

Neon Bileklik Kendin Yap

Neon iplerin arasına jel yapıştırıcı ekleyip ipleri birbirlerine yapıştırın. Bu şekilde ipleri kalın bileziğin üzerine yapıştırıcı kullanarak sarmaya başlayın. Mükemmel bir sargı oluşturmanın yöntemi, neon iplerin sıkıca çekilmesi ve aralarında boşluk kalmamasıdır.

Neon Bileklik Resimli Anlatım

Mor ip ile yaptığım gibi dikey olarak sarabilir veya pembe gibi yaptığım yatay olarak neon iplerini sarabilirsiniz. İplerinizi yatay olarak uygulamak isterseniz ipinizin önceden parçalara ayrılması ve doğrudan tutkal ile bileziğinize uygulanması çok daha kolay olacaktır. İpin yıpranmasını önlemek için herhangi bir boşta uca yapıştırıcı uygulamayı unutmayın.

Neon Bileklik

Evet, geldik neon bilekliğe mücevherlerimizi ya da taşlarımızı yapıştırmaya. Bunun için kullanacağımız taşları tutkalladıktan sonra neon bilekliğin üzerine istediğiniz düzende yapıştırmak olacak.

taş süslemeli neon bileklik

Bir de bir neon bileklikte çok renkli neon ip kullanmayı tercih edebilirsiniz. Resimde de görebileceğiniz gibi farklı bir renkteki neon ipe geçerken düğüm atabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar renkte ip ekleyebilirsiniz. Yalnızca düğümün neon bilekliğinin altında saklı kaldığından emin olun. Böylelikle bilekliği taktığınızda ekli kısımlar sırıtmayacaktır.

Çok renkli neon bileklik

Bütün bu aşamaları tamamladıktan sonra artık neon iple yapılan bilekliği kolunuza takıp arkadaşlarınıza havanızı atabilirsiniz. Oldukça farklı kendin yap takı tasarım projelerinde görüşmek dileği ile.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı