Farklı Dantel Örnekleri

farklı dantel modelleri
farklı dantel modelleri

Dantel yapan hanımlara en farklı dantel örneklerini sunmak daima hoşuma gidiyor. Keyif aldığım birkaç örneği ve farklı olan örnekleri birleştirip sizlere sunmak istedim. Yeni dantel örnekleri ve el işi modelleri, dantelden mutfak takımları gerçekten insanın gözünü kamaştırmaya yetiyor. Dantel oda takımları ve dantelden havlu kenarı örneklerinin de yer aldığı resim galerisinden örnekleri elde ederek sizde kendinize bu örneklerden çıkarabilirsiniz. Dantelden pike takımları ve boncuk danteller, dantel tığ örnekleri takipçilerimize özel şekilde her geçen gün daha farklı modelleriyle sunmak kesinlikle bana keyif vermektedir. Dilerseniz hemen sizlere sunduğumuz dantel takımlarıyla ilgili ufak bilgiler de ekleyerek yazımıza devam edelim.

Dantel örgü işlerinde genellikle beyaz hakimdir. Nadiren farklı renklere de yer verildiği olur fakat güzelliklerinin temeli olan beyaz rengi bütün hanımlar pike takımları olsun, dantelden oda takımları olsun hepsinde beyazın güzelliğini görmesini ayrı bir şey oldu bilinmektedir. Şimdi ilk örnekte iki ayrı farklı tür gösterilmiştir. İlk türde iç içe geçmiş gibi görünen iki halka ver alırken diğerinde ortası transparan ayarlanmış modeli görmekteyiz.

farklı dantel örnekleri

İkinci resmimizde ise kahve fincanının yanına süper şekilde yakışmış olarak görünen eşsiz takımı keşfetmek mümkündür. Bir birine bağlı şekiz köşeli danteli beğendiğinizi umuyorum.

farklı dantel modelleri

Model arama ihtiyacı duymayacağınız kadar farklı türleri resimli galerimde sizlere yansıttım ve incelemeye devam ediyoruz hanımlar. Sıradaki resimde ise ortası plazma şeklini andıran 16 köşeden oluşan eşsiz danteli görmek mümkündür. Son derece harika olan bir diğer modelde şahane simgelerin yer aldığını görmekteyim. Kenarları ince şekilde işçilik görünen bu örnek ise hanımların hoşuna gidecek türde bir örnektir.

farklı dantel çeşitleri

Yine bir diğer örnekte içi tamamen transparan kenarları zigzag şeklinde olan farklı örnekleri keşfetmek mümkün diyebilirim.  Gayet sempatik duran bu şık dantel modelini yapmak kesinlikle basittir.

Aynı şekilde bir diğer örneğe geçiyorum ve ondanda ortada küçük bir motif yanda iki tane büyük motife bağlı simgeler yer alıyor. İğne işi dantel çalışmalarını seven hanımların kolayına gelecek olan bu örneği sizde isterseniz hızlı şekilde yapabilirsiniz. Farklı bir örnekte pembe renkler kullanılmıştır bir diğerinde ise mavi koyu bir ton uygulanmıştır. Yine kurutulmuş gül renginin uygulandığı son örnekler de son derece muhteşem farklı türde dantellerdir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı