Farklı Bir Dikenli Örgü Modeli Anlatımı

Dikenli Örgü Örneği
Dikenli Örgü Örneği

Siz değerli örgüyü seven bayanlara farklı örgü modelleri sunmaya devam ediyorum. Bu seferki modelimizde diken desenli bir örgü örneği olacak. Araştırma yapmama rağmen videolu anlatımına ulaşamadım. Ama bulduğumda ilk fırsatta sitemde yayınlamaya çalışacağım. Modeli ile ilgili elimde tek bir resim mevcut. Anlatımını da yazılı bir şekilde aşağıda paylaşıyor olacağım. Eğer örgüden anlayan birisi iseniz kolaylıkla bu örgü örneğini de çözebilirsiniz.

Dikenli Örgü Örneği Yapılışı

Dikenli örgü modeli 18 ve katları +9 ilmek olacak şekilde kurgulanır. Aşağıda anlatacağım 20 sıra tekrarlanır.

Sıra 1 – Ön Yüz : 9 ilmek düz örülür, 9 ilmek ters örülür ve bu iki işlem son 9 ilmeğe kadar tekrarlanır. Son 9 ilmek ise düz örülür.

Sıra 2 : 9 ilmek ters örülür ve ardından 9 ilmek de düz örülür. Bu şekilde son 9 ilmeğe gelene kadar tekrarlama yapılır. En sondaki 9 ilmek düz örülür.

Sıra 3 : Düz örülür.

Sıra 4 : Ters örülür.

Sıra 5 : Düz örülür.

Sıra 6 : Ters örülür.

Sıra 7 : Sıraya 9 ilmek düz örülerek başlanır ve diğer 9 ilmek ise ters örülür. Bu işlemler son 9 ilmeğe ulaşana kadar bu şekilde devam eder. Son 9 ilmek düz örülerek sıra sonlandırılır.

Sıra 8 : 9 ilmek ters örüldükten sonra bir 9 ilmek de düz örülür. 9 ilmek kalana kadar tekrarlanır. 9 ilmek ise ters örülür.

Sıra 9 : 13 ilmek düz örülür. 9 sıra aşağıdaki bir sonraki ilmeğin önüne şiş ekleyin ve bir döngü hazırlayın. Bu döngüyü sol şişe kaydırın ve bir sonraki ilmek ile birlikte geri döngüden geçirerek düz örün. Son 9 ilmeğe kadar baştan itibaren tekrar yapılarak devam edilir. Son ilmekler ise düz örülerek 9. sıra da tamamlanır.

Sıra 10 : Ters örün.

Sıra 11 : 9 ters örün, 9 da düz örün. Bunu son 9 ilmek kalana kadar tekrarlayıp son ilmekleri de ters örün.

Sıra 12 : 9 düz örerek başlayın. Sonra 9 ters örün ve bu şekilde 9 ilmek kalana kadar devam edin. Son ilmekleri de düz örerek bitirin.

Sıra 13 : Düz örün.

Sıra 14 : Ters örün.

Sıra 15 : Düz örün.

Sıra 16 : Ters örün.

Sıra 17 : 9 ilmek ters, 9 ilmek de düz örüp sıra sonunda 9 ilmek kalana kadar aynı şekilde devam edin. 9 ilmeği de ters örerek sırayı bitirin.

Sıra 18 : 9 düz ve 9 ters örülerek sıraya başlanır. Aynı şekilde 9 ilmek kalana kadar sürdürülür. Ardından sondaki 9 ilmek düz örülür ve sıra sonlandırılır.

Sıra 19 : 4 düz örülür ve ardından 9 sıra aşağıdaki bir sonraki ilmeğin önüne şiş eklenir ve bir döngü hazırlanır. Bu döngüyü sol şişe kaydırılıp bir sonraki ilmek ile birlikte geri döngüden geçirerek düz örülür. 17 düz örülür ve son 5 ilmeğe gelene kadar işlem en baştan itibaren tekrarlanır. Tekrar 9 sıra alttaki bir sonraki ilmeğin önüne şiş eklenir ve bir döngü oluşturulur. Bu döngü sol şişe kaydırılır ve bir sonraki ilmek ile birlikte geri döngüden geçirilerek düz örülür. Son 4 ilmek ise düz örülerek bitirilir.

Sıra 20 : Ters örülerek bitirilir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı