Farklı Bir Amigurumi Palyaço Yapımı

amigurumi palyaço yapımı

amigurumi palyaço yapımıEminim bu sayfayı ziyaret etmenizin nedenlerinden biri çocuklarınızı zararlı oyuncaklardan uzak tutmaktadır. Eğer özellikle bunun için geldiyseniz kesinlikle doğru yerdesiniz. Maalesef aslında doğal olarak anneler oyuncakların yapısına çocuklarına zarar vermesin diye inceliyorlar. Eğer zararlı ufacık bir kısım görürlerse bu onların almaması için iyi bir neden olacaktır.

Oyuncakların zararlı olmasından dolayı çocuklarınızı uzak tutmanız çok önemli. En kötüsü de teknolojik aletlerdir. Eğer onlara oyuncak almaz ve uzak bırakırsanız bu onun için çok kötü olacaktır ve kendini teknolojiye verebilir. Bunun yerine amigurumi yapımlarından palyaço yapımını denemelisiniz. Yapımı çok kolay ve eğlencelidir. Bildiğiniz gibi rengarenk olduğu için de yapım aşamasında veya oyun aşamasında çocuğunuza bu renkleri öğretebilirsiniz. Ayrıca eğitici hale getirebileceğiniz amigurumi palyaço çocuklarınız için en iyi oyuncak seçeneğidir.

Amigurumi palyaço yapımındaki gerekli malzemeler;

– 12 adet renkliamigurumi ipi ve

– 2 numara tığ ile amigurumi palyaço yapına başlayabiliriz.

Amigurumi Palyaço Nasıl Yapılır?

Amigurumi palyaço yapımında şu örgü teknikleri kullanılır; zincir, sık iğne, tekli trabzan, 2’li trabzan ve mısır örneği.

– Palyaçomuzu yaparken önce ayak ve gövde kısmını yaparak bu iki kısmı birleştiriyoruz.

– Ardından palyaçomuzun kollarını yapıp sırasıyla gövdeye dikiyoruz. Peşi sıra kafamızı yapıp diktikten sonra palyaçomuzun ağzını, burnunu, gözlerini, kulaklarını yaparak kafasına dikiyoruz.

– Daha sonra tığ ile palyaçomuzun saçlarını yapıp üstüne şapkasını yapma işine koyuluyoruz.

– Palyaçonun saç yapımı şu ana kadar anlattıklarımızın arasında yapılan en kolay saç yapımıdır. Hazırladığımız 10’ar cm’lik iplikleri ikiye katlayıp kafa kenarlarındaki her ilmekten geçirerek tığ ile palyaçomuzun saçını kolayca yapıyoruz.

– Palyaçomuzun şapkasına istersek ponpon da yaparak palyaçomuza farklı bir hava katabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi ile Mor Saçlı Kız Oyuncak Yapımı başlıklı makalemizde Amigurumi mor saçlı kız, Amigurumi mor saçlı kız yapımı ve Amigurumi oyuncak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

1 Cevap

  1. Sibel dedi ki:

    Bende elisi hobi yapmayi seviyorum ama beceremiyom palyacoyu yapmayi cok istiyorum yapamadim bana nasil yapildigini vidyo olarak gonderirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir