Farklı Bambu Örgü Örneğinin Yapılışı

Farklı Bambu Örgü Örneği
Farklı Bambu Örgü Örneği

Selam hanımlar; farklı bambu örgü örneği yapımına ne dersiniz? Bambu örneklerinin pek çoğunu internette görmüşsünüzdür. Fakat sizlere bu çalışmamda rengiyle de dikkatinizi çekecek oldukça elit bir bambu örgü örneği yapımını anlatacağım. Birçok örgü modelinde de kullanılan bambu örgüsünü yapmak kesinlikle keyif verici olacaktır. İki şiş kullanılarak işlenen bu örgü, kolay işlenebilen bir örgü türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Örgümüzde, pratik bir motif işlemesi söz konusudur. Her renkte örgü ipine yakışacak olan modelimizi denediğinizde kesinlikle bize hak vereceğinizi düşünüyorum. Genellikle bu örnek süveter yapımlarında sıkça kullanılmaktadır. Bence bu örneği hemen denemeli ve güzel bir örnek çıkarmalısınız. Şimdi hemen sizlere malzemeleri belirtmek istiyorum.

4 numara örgü şişi ve örgü ipi malzemelerimiz olacaktır. Farklı bambu örgüsünün yapılışına geçtiğimizde ilk önce, ilmekleri şişin üzerine doğru atıp düz şekilde lastik yapmaya devam etmeliyiz. Sonrasında ise örneğimizi çıkarmaya hemen başlayacağız. İlk ilmeği alarak ön kısımda olacak şekilde ipi dolamalıyız. İki tane düz örerek örgüyü sürdürüyoruz. Sonrasında ise geri dönerek doladığımız ipin içerisinden iki ilmeğimizi geçiriyoruz. Örgüye bu sırayı o şekilde örerek devam ediyoruz. Sonrasında ise arka kısmını ters şekilde öreceğiz. Sonra ön kısma geçerek, yine aynı türde yukarı kısımda anlatıldığı şekilde devam edeceğiz.

Ön kısmı tekrar aynı şekilde üstte anlatıldığı gibi devam ettiriyoruz. Örgümüzde ilk sıradaki uygulanan örgüyü de tekrar edeceğiz. Bu şekilde ilk baştaki şekilde oldukça kolay bir bambu örneği yapıyor olacağız. Denemenizi önereceğimiz bu bambu örneği anlatıldığı şekilde yapıldığında, gayet basit şekilde karşınıza çıkacaktır. Renk olarak siz de istediğiniz rengi tercih ederek; keyfinize göre dilerseniz çocuklarınıza ya da sevdiklerinize oldukça farklı süveterler de yapabilirsiniz.  Yapımları kolay örgüleri her zaman sitemizde sizlere özel bir halde sunmaya devam etmek kesinlikle bize keyif vermektedir. Daima basit yapımlara sahip örnekleri tercih ederek siz de iplikleri ve şişleri elinize alarak soğuk geçecek kış gecelerinde artık daha fazla yalnız hissetmeyecek, arzu edeceğiniz örgülerle güzel kış gecelerinin keyfini sürebileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı