Eviniz İçin Şık Pet Şişelerden Puf Yapımı

atık pet şişeler ile puf yapımı
atık pet şişeler ile puf yapımı

Evlerimizde yer alan o harika pufları bazen nasıl yapılıyorlar diye merak edenleriniz vardır benim gibi. Bende internette araştırıp sizler için elit bir pufun ev için kendin yap versiyonunu elde ettim. Oldukça basit kolay malzemelerle yapabileceğimiz ev yapımı pufun resimli anlatımını sizlere sunmak istedim. Kolay malzemelerle en son resimdeki gibi gayet harika bir puf yapmak mümkündür. Çoğunluklu bir yere gidince renkli ve üzerinde harika bir görünümü barındıran puflara kimi zaman merak sarmıyor muyuz? İşte sizlere o güzel ev yapımı puf türü diyebilirim. Daha fazla konuşmadan hemen sizlere bu harika ve evleriniz için olan şık pufun malzemelerini belirteyim.

Malzemelere baktığımızda öncellikle ilk resimdeki o su 2,5 kola fanta şişesi ya da 1,5 litre şu şişesi türünce şişelerin kullanıldığını görüyoruz. Bir pufun alanını oluşturacak kadar şişe diyorum. Diğer malzemelerinizden ise iki tane yuvarlak sunta ve ya kontra plak, pufun kenarlarını dikmek amaçlı alet, yün, iğne iplik ve şişleri bir birine dolamaya yarayacak olan bant. Tüm bu malzemeleri resimlerden inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk resimdeki gibi birden fazla şişeyi yan yana dizip onları bir birinden ayrılmasınlar diye önce bantlıyoruz.

pet şişelerden puf yapımı

Devamında ise ikinci resme geçerek dışarıda yaptıracağımız yuvarlak yani şişelerin ebadı kadar bir sunta – kontra plak yapımı malzemeyi şişelerin altına ve üzerine monte ediyoruz.

pet şişelerden puf yapımı resimli anlatım
pet şişelerden puf nasıl yapılır

Sonrasında ise dördüncü ve beşinci resim sonrası pufun etrafını oluşturacak malzememizi şişlerden geçirerek gövde kısmını oluşturuyoruz.

Daha sonra ise eviniz için bu şık pufun içine yünleri doldurarak o yumuşak yapısını oluşturuyoruz. Bunu yedinci ve sekizinci resimde görebilirsiniz.

pet şişelerden nasıl puf yapılır
pet şişelerden geri dönüşüm puf yapımı

Son olarak bu iç malzemeleri gizleyecek bir kumaş olabilir veya resimdeki gibi malzemeyi pufun etrafına geçirerek sonrasında onun puftan ayrılmaması için dikim işlemine geçiyoruz. Puf yapımı böylelikle neredeyse bitmiş olacaktır.

atık pet şişelerden puf yapımı

Son işlemde gördüğünüz üzere iğne iplik yardımıyla dikimdeki son rötuşları da yaptıktan sonra onuncu resimdeki gibi şık bir puf sizin olmuş olacaktır. Evinize yakışacağını umduğum bu mükemmel pufu sizde deneyebilirsiniz.

atık pet şişeler ile puf yapımı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı