Ana sayfa Püf Noktaları Evde Zaman Kazandıracak Pratik Fikirler

Evde Zaman Kazandıracak Pratik Fikirler

32
0
PAYLAŞ
Eviniz İçin Gerekli Püf Noktaları
Eviniz İçin Gerekli Püf Noktaları

Evin her köşesi sizi mutlaka ilgilendirmektedir. Evinizin her köşesi için mutlaka yapılması gerekli bazı şeyler vardır. Zaman kazandıracak püf noktaları sayesinde, evde yapılacak işler için hiç de telaşlanmaya gerek olmadığını açıkça söyleyebiliriz. Sunacağımız pratik bilgiler sayesinde siz de rahat şekilde evdeki bazı zor durumlarla kolayca başa çıkabilirsiniz. Misal olarak çaydanlık dibine birikmiş tortular, kötü koku oluşunca hiç hoşunuza gitmeyecek bir buzdolabı gibi diyebiliriz. Aslında yaygın ama pek bilinmeyen bazı püf noktaları sayesinde, evdeki bu tür zor uğraşları zamana dayalı kolay hale getirmek elbette mümkündür. Yine örnek vermek gerekirse ahşap eşyaların üzerindeki çizikler için mum sürülüp dolgu yapılabilmektedir. Bir de üzerini boyadığınızda eskisinden bile yeni olacaktır.

Eviniz İçin Gerekli Püf Noktaları

Evler için çok güzel ve harika diyebileceğiniz kadar çok püf noktası bulunuyor. Pirinç, bulgur ve fasulye gibi bakliyatların daha uzun ömürlü olmasını sağlamak için cam kavanoz kullanabilirsiniz. Cam kavanoz bakliyatların daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Yine balın şekerlenmemesi gibi durumlar için mutlaka karanlık bir yerde muhafaza edilmesi kapağının da sıkı şekilde kapalı olması gerekir. Benzer şekilde yine balıkların derin dondurucuda saklanması doğru olacaktır. Fakat bu işlem için birkaç damla kadar limon sıkılması, ardından balıkların poşetlenip dondurucuya konulması daha etkili olacaktır.  Balık pişirilmiş bir ızgara ya da fırında arta kalan kokunun önlenmesi için kahve telvesi sürülüp ovulması yeterli olacaktır. Ekmeklerin bayatlayanlarını atmak yerine, küçük parçalar haline getirip üzerine de zeytin yağı konarak bir de kekik eklenmesiyle fırına konulabilir.

Evlerde Artık Kolaylık Zamanı

Evdeki bazı metal eşyaların parlaklarında problem oluşmaktaysa, eşit oranlardaki kaplarda yer alacak su ve sirke karışımı elde etmelisiniz. Bu karışımda bekletilecek metaller, ilk günkü parlaklıklarına kavuşacaktır. Yine buzdolabı kötü kokularında etkili bir diğer yol ise ıslatılmış bir parça kadar pamuk üzerine sürülecek vanilya, buzdolabında durduğu müddet kötü koku kalmayacaktır. Bir diğer püf noktamız ise camların buharlaşmasını engellemek amacıyla, ılık suya eklenecek bir miktar tuz ekleyip camları silebilirsiniz. Bu durum camlardaki buharlaşmayı önleyecektir. İçilen çaylara güzel bir koku katmak amacıyla sizde çay kavanozunuza bir parça kadar elma kabuğu ve portakal parçası atabilirsiniz. Bu işlem içeceğiniz çayınızın, daha güzel ve hoş bir kokuya sahip olmasını sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here