Evde Yapay Kar Yapmak

Evde Yapay Kar Yapma
Evde Yapay Kar Yapma

Merhaba arkadaşlar; kulağa ne kadar çılgınca geldiğini biliyorum. Fakat bu projemizde evde yapay kar yapımıyla uğraşacağız. Aslında biraz çılgın bir fikir bu değil mi? Fakat çocuklarınızın eğlenebilecekleri farklı bir çalışma olacaktır. Aslında şu sıralar memlekette oldukça yoğun bir kar yağışı da gözlemlenmektedir. Fakat aralıklı olarak güneşin devreye girmesi tam bir kış yaşatmamaktadır. Elbette biz bu çalışmayla sadece evde eğlence amaçlı kar yapacağız. Siz ve çocuklarınızın eğlenerek yapacakları evde kar yapmak adlı bu kendin yap projemizi seveceğinizi umuyorum.

Evde Yapay Kar Yapma Aşamaları

Ülkemizde şuan kış aylarını yaşıyoruz. Kar görmeyen il neredeyse kalmadı gibi. Bu kolay çalışmayı sizlere öğretince çocuklarınız ve evde eğlenmek isteyecek büyükler için yaklaşan yılbaşı için de bir sürpriz olacaktır. Kolay temin edilecek malzemelerle basit şekilde nasıl kar yaparsınız konusuna hemen geçelim isterseniz. Yapay kar yapımı malzemeleri arasında ilk başta beyaz renkte bir saç kremi, biraz da karbonat gerekecektir.

Evde Yapay Kar Yapma

Evde Yapay Kar Yapılışı

Yapay karın malzemelerini tedarik ettiyseniz bu iki malzememizi güzelce karıştıracağız. Birkaç saat bekleterek, siz de evde kolayca eğlenmeye başlayabilirsiniz. Bu arada bekletme süresi karın daha verimli olabilmesi için en az birkaç saat olmalıdır. Bu bekleme süresi sona erince yapay kar hazır demektir. Bu oluşacak yapay karı buzdolabında saklamanız halinde, neredeyse soğuk hissiyle beraber gerçekçi kar izlenimi de yakalamanız mümkün olacaktır. Bu aslında eve yılbaşında gelecek misafirlere yapılabilecek farklı bir sürpriz içinde son derece uygun olacaktır.

Ayrıca farklı çılgınlıklar arıyorsanız güneşin kavurucu sıcaklıklara ulaşacağı yaz aylarında ya da kar mevsiminde olunmayan bir zamanda da bu yapay karı oluşturabilirsiniz. Evde basit şekilde bu yapay karı siz de yapıp, arkadaşlarınızla ya da bu kar için uygun ortamlarınızda son derece eğleneceğiniz vakitler geçirebilirsiniz. Çocukların eğlenme keyfini görmek için daha fazla beklemeyip siz de basit gelecek yapay kar çalışmamızı hemen deneyebilirsiniz. Malzemeleri her zaman bulunabilecek türde olan evde yapay kar yapımı projemizi umarım beğenmişsinizdir. Farklı bir kendin yap çalışmasında tekrar görüşmek üzere diyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı