Evde Minder Yapımı

evde minder yap
evde minder yap

Siz de boş zamanlarınızı değerlendirerek çocuklarınızı mutlu edecek hediyeler yapabilirsiniz. Çocuğunuza doğum gününde de bir hediye olarak verebileceğiniz bir ürünü fazla para vermeden kendinizin yapması da mümkün.

Evde çocuğunuz için kendi odasında, yemek masasında ya da yatağının üzerinde kullanabileceği yumuşak, eğlenceli ve keyifli yastık ve minderler yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Bu minderleri yapmak için öncelikle bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacaktır.

Çocuğunuzun renkli olan dünyasını biraz daha renklendirmek ve onun hayal dünyasını genişletmek için siz de bu tarzda minder oyuncakları kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Minderin kafasının yapımında dilerseniz çizgi film karakterlerini de seçebilirsiniz. Çizmeli kedi, Garfield gibi kediler de bu minderin yüzü olarak kullanabileceğiniz karakterlerden birkaçı.

Bu yazımızda sizlerde evde minder yapımı işlemini adım adım anlatacağız.

Evde Minder Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

-İstediğiniz renklerde kumaşlar

-Pamuk

-İğne

-İplik

-Dikiş makinesi

-Yumuşak bir karton

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra minder yapımına geçebilirsiniz.

Evde Minder Nasıl Yapılır?

– Evde minder yapmak için öncelikle minderin tasarımını kendi yaratıcılığınıza göre belirlemenizdir. Aşağıda sizlere bir minder tasarımı örneği verdim.

evde minder yapımı patern
evde minder yapımı patern

-Verdiğim örneğe benzer bir tasarım yapabilirsiniz veya aklınızda daha farklı bir tasarım varsa onu da yapabilirsiniz bu tamamen size kalmış bir şey. Yaptığınız tasarımın kafasını, ayaklarını ve kulaklarını yapmak için karton kağıtlara şekil vermelisiniz.

-Tasarımını yaptık kartonla şekil verdiğiniz minderinizin kumaşını istediğiniz renklerde kesip gerekli gördüğünüz yerlerin içine bir miktar pamuk doldurunuz.

-Göz, burun ve kulaklarını pamukla doldurduğunuz minder tasarımınızı yaptınız şimdi ise kafa için yuvarlak bir kumaş kesiniz ve kafa kısmını tamamen oluşturunuz.

-Oluşturulan kafa bölgesinin üzerine kulak burun ve gözü doğru bir şekilde dikiniz.

-Bu aşamaya geldiğinizde aşağıdaki gibi bir parçaya sahip olacaksınız.

evde minder yap
evde minder yap

-Yüz kısmı bittikten sonra minderinizin oturma kısmı olan orta kısmı yapması zaten çok kolay bu kısmı dikdörtgen 2 kumaş kesip içini pamukla doldurarak halledebilirsiniz.

-Orta kısmı da yaptığınız zaman yüzü kol ve bacakları  ve orta kısmı birleştirerek minderinizi tamamlamış bulunmaktasınız.

-Minderin son hali aşağıdaki gibi olacaktır. Sizin yaptığınız farklı tasarımların daha güzel olacağına eminim.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı