Ana sayfa Nasıl Yapılır Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır

62
0
PAYLAŞ
evde manikür nasıl yapılır
evde manikür nasıl yapılır

Sağlıklı görünmek ve bakımlı görünmek elbette her hanımın hakkıdır. Çoğu bayan daha güzel görünmek ve estetiğinden ödün vermemek için manikür yaptırmakta erkeklere daha çekici daha güzel görünmek istemektedir. Peki ya manikür içkin sürekli güzellik merkezlerinin kapısını mı çalmak gerekli? Aslında evde manikür de yapmak gayet kolay ve zahmetsizdir. Yazımızın devamında evde nasıl kolay şekilde kendi manikürünüzü yapabileceğiniz püf noktalarını sizlere aktarmış olacağız. Manikürün temeli, sağlık oldukça bakımlı tırnaklara sahip olmaktan geçer. Fazla zaman ayırmaksızın evde manikür yapmak için pratik önerilerimize kulak vermenizi isterim. Öncelikle tırnakları bütün oje ve boyalarından arındırmak gereklidir. Bu işlem için pratik olması yönünden asetonlu pamuk kullanabilirsiniz. Asetonlu pamuk yardımıyla tırnakları iyice temizlemelisiniz.

evde manikür nasıl yapılır
evde manikür nasıl yapılır

İlk aşama olarak bu işlemler yapıldıktan sonra sıradaki aşamaya geçilir. Ellerin kuru olması şarttır ve ıslak olmamasına özen gösterilmelidir. Sıradaki aşama tırnakları kısaltmaktır. Bu işlem için tırnak makası ya da törpü kullanılarak, tırnaklar istenen kısalıkta ayarlanabilir rahatlıkla. Devamında istenen şeklin verilmesi hususunda ise törpü kullanmak kesinlikle uygun olacaktır diyebilirim. Yuvarlak tırnak şekli vermek isteyenler için törpü seçimi kesinlikle çok büyük önem arz etmektedir. Bu konuda dilerseniz cam törpülerden kullanabilirsiniz. Bu istenen performansın alınmasında son derece önemli olacaktır. Yine törpü önerilerimiz arasında yer alan kağıt törpülerde tırnak yüzeyleri açısından önemlidir. Törpüleme işlemi her defasında aynı yönde olmalı yani aynı yöne doğru yapılmalıdır kesinlikle. Çünkü aksi durum olursa yani kafanıza göre yaparsanız, bu tırnağa zarar verebilir.

Bütün bu işlemler sonrasında törpüleme bitince, tırnaklarda yer alan ölü derinin atılması gerekir yani tırnaktaki ölü deriden kurtulmak gereklidir. Bu işlemlerin en iyi kurtarıcısı ise kütikül çubuğu olacaktır. Bu özel çubuk sayesinde tırnak etleri geri yönlü itilecek daha sağlıklı hale getirilecektir. Tırnak etlerini bu işlemler sonrasında yumuşatmak konusunda ise yumuşatıcı ya da vazelin gibi kremleri sürmek doğru olacaktır. Hanımlar, bu işlemler sonrası da elleri manikür suyunda yaklaşık olarak 5 dakika kadar bekletmek gereklidir. Manikür suyu; birkaç damla limon suyu ve birkaç çay kaşığı zeytinyağı olan bir kap hazırlanıp eller onun içinde sokulur. Yaklaşık beş dakika kadar bekletince eller ve tırnaklar daha sağlıklı bir hal alacaktır. Bütün işlemler bitince eller kurutulur. Yine ikinci defa bu işlemler sonrası tırnaklardaki ölü deriden kurtulmak gerekir. Bunu yapan ise özel bir tırnak makası olacaktır. Tırnak makasıyla etleri derine inmeden kestiğinizde işlem sağlanmış olacaktır. Bu özel tırnak makasını bakım malzemesi satan yerlerden tedarik edebilirsiniz. Bu işlemin sonrası evde manikür tamamlanmış olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here