Evde Lambader Yapımı

evde lambader yap
evde lambader yap

Kendin yap projesi ile kolaylıkla yapacağınız lambader evinizin havasını bir anda değiştirecek. Sizler de m-visible.com adresinden diğer projeleri inceleyerek dilerseniz evinizdeki eski eşyaları değerlendirebilirsiniz. Mağazalarda kolayca bulabileceğiniz az malzeme ile yapılan birçok dekoratif ürün seçenekleri arasından sizin zevkinize uyanları deneyebilirsiniz. Yaptığınız işe hayal dünyanızı da katarak ufak değişiklikler yapabilirsiniz.

Malzemeler: kağıt lamba veya iskeleti, yapıştırıcı, kumaş, makas, mezura, boya

Kağıt lambayı bulabilirseniz sadece iskeletini satın alarak yapabilirsiniz veya evde eski kullanmadığınız lambader de bu iş için oldukça ideal. İşe öncelikle lambanın iskeletini boyayarak başlayınız. Dilediğiniz renkte bir boyayla boyadıktan sonra kurumaya bırakınız. İyice kuruduğundan emin olduktan sonralambanın her silindir parçasının çevresini ve genişliğini mezura yardımıyla ölçerek bir yere not alınız. Kumaşı kesimine geçildiğinde bu ölçülere 3 cm daha eklemeniz gerekmektedir. Hangi katı yapacaksanız o kata farklı renk kumaş kullanarak kesiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken husus lambaderin her katının çapı değiştiği için bunu baz alarak kumaşları kesmelisiniz. Kumaşı kestikten sonra kırışıklıkları gidermek için ütü yapmanız gerekecektir.

Kumaş seçimi yaparken genişleyen ya da esneyen türden kumaşlar seçmemeniz gerekmektedir. Sünmeyen kalıp gibi duracak kumaşlar seçtiğiniz de daha güzel bir görüntü yakalamış olacaksınız. Kağıt lamba seçilmesinin en önemli nedeni kumaşların kolayca yapışmasını sağlamaktır. Güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırırsanız ömür boyu kullanabileceğiniz bir lambader yapmış olacaksınız. Yapıştırıcıyı lambanın iç tarafından geçirerek yapıştırabilirsiniz. Yapıştırıcıyı oldukça dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Lambederin dış kısmına değdirmemeye özen gösteriniz. Her katına farklı renklerde kumaşlarla yapıştırdığınızda büyük yapı marketlerde görmüş olduğunuz lambaderden siz de yapmış olacaksınız. Sadelikten hoşlanan bayanlar tek renk kumaşla da aynı işlemi yapabilirler. Lambaderi evinizde nerede kullanacaksanız oraya hakim renkleri kullanarak da yapabilirsiniz.

Evde boşa vakit harcamak yerine ev hobileri edinerek siz de hem kendiniz için hem de sevdiklerinize hediye etmek için birçok dekoratif ürün yapabilirsiniz. Kendin yap fikirleri herkesin kolaylıkla uygulayabileceği yüzlerce çeşit uygulama ile internet sitemizde yayınlanmaktadır. Sitemizde geri dönüşüme kazandırılan birçok uygulamayı da görebilir, siz de evinizde uygulayabilirsiniz.

lambader nasıl yapılır
lambader yapımı resimli
şık lambaderler
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı