Evde Kardan Dondurma Nasıl Yapılır?

Evde Kardan Dondurma Nasıl Yapılır
Evde Kardan Dondurma Nasıl Yapılır

Evde kardan dondurma yapmak, karlı bir günü evde değerlendirmek için mükemmel bir yol olabilir. Böyle günlerde kar dondurması ile kendinize ve sevdiklerinize gerçek bir ziyafet yaşatabilirsiniz. Bir nevi kar yağmasını çocuğunuzla birlikte kutlamanın en güzel ve en leziz yollarından biridir. Çocuğunuz dışarıda karın eğlencesini yaşadıktan sonra beraber temiz kar toplayarak bu lezzetli tatlının yapımına ortak da edebilirsiniz.

Kardan Dondurma İçin Hangi Malzemeler Gerekli

  • 10 fincan taze ve temiz kar
  • 1 fincan tatlandırılmış yoğunlaştırılmış süt ya da bulamadıysanız normal süt
  • Çeyrek fincan beyaz toz şeker
  • 2 çorba kaşığı saf vanilya özü
  • Pasta süsü olarak kullanılan renkli şekerli çubuklar (Sprinkles)
Evde Kardan Dondurma Yapımı
Evde Kardan Dondurma Yapımı

Yukarıda saydığım malzemeleri kullanarak harika bir kardan dondurma tarifi için siz de hazırlığınızı şimdiden yapın. Özellikle tatlandırılmış yoğunlaştırılmış süt bulmada belki aranızda sıkıntı yaşayanlar olabilir. Bunlar pastacılıkta çokça kullanılan sütlerdir. Özellikle de karamel yapımında kullanılırlar. Büyük süpermarketlerde veya online alışveriş sitelerinden bazılarında bu ürünü temin edebilirsiniz.

Malzemeleri Karıştırın

Kardan Dondurma Yapımı
Kardan Dondurma Yapımı

Süt, beyaz şeker ve vanilyayı genişçe bir kapta karıştırın. Tatlandırılmış yoğun süt kullanıyorsanız beyaz şekeri kullanmayın. Soğuk bir yerde ya da dondurucu da saklayın.

Kar Ekleyin

Kardan Dondurma Nasıl Yapılır
Kardan Dondurma Nasıl Yapılır

10 çorba kaşığı taze karı bir araya getirin. Özellikle erimemiş, kirli olmayan temiz karları seçin. Özellikle çatı oluklarının altındaki, hayvanların geçtikleri alanlardaki, arabaların ve yayaların geçtikleri yolun yakınındaki karları kullanmaktan kaçının. Karın erimemesi için mümkün olduğunca karıştırma işlemini dışarıda evin dışında büyük bir kaşık kullanarak yapın. Karışım sulu çorbalar kadar yumuşak olmamalı, ancak dışarıdaki kardan daha yoğun olmalıdır.

Üstüne Renkli Çubuk Şekerlerden Serpin

Kar Dondurması Nasıl Yapılır
Kar Dondurması Nasıl Yapılır

Eve tekrar dönün. Kar dondurmasını tek tek küçük kaselere alın ya da karı büyük küpler haline getirin. Üzerine sprinkles yani o küçük çubuk şeklindeki renkli şekerlerden serpin ve hemen servis edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı