Evde Kamp Çadırı Yapımı

çocuklar için kamp çadırı
çocuklar için kamp çadırı

Merhaba hanımlar; bugünkü kendin yap projemizde küçük çocuklarımızı sevindiriyoruz ve muhteşem bir kamp çadırı yapıyoruz. Son derece basit malzemelerin bir araya gelmiş halini, evde harika bir kamp çadırına dönüştürebilirsiniz. Ölçülerini de vereceğimiz küçük ev oyun çadırı sayesinde minik çocukların oyun dünyası gelişecek maceracı çocukların arzu edeceği türde bir kamp çadırdı, gerek hafta sonu tatillerinde gerek yıl sonu tatillerinde süper bir eğlence yaşamalarını sağlayacaktır. Kimi zaman öylesine bir dekor olarak da evin içinde yer alabilecek, özellikle çocuk odalarına can katabilecek evde kamp çadırı çalışması, kesinlikle hoşunuza gidecek bir oyuncak türü olacaktır.

Evde Kamp Çadırı Malzemeleri

ev kamp çadırı şablon

Evde kamp çadırı yapılışında gerekli olacak malzemeler arasında ilk etapta bağlama kısmı için ip, resimdeki gibi uzunluk ölçüleri aynı olan altı adet uzunlamasına olacak şekilde çomak, yine ayak kısımlarının birbirine bağlanması için resimdeki gibi ip gerekecektir. Kamp çadırına uygun kumaş ya da uygun aracı, dilerseniz resimdeki gibi kamp çadırı iç kısmının aydınlatma teşkilatı. Aydınlatma teşkilatı lazım değilse, normal malzemelerle devam çadırı oluşturabilirsiniz. Gerekli malzemeleri tedarik ettiysek, yapım aşamasına geçerek bu çocuk odalarını süsleyecek güzel oyun çadırını hemen yapalım.

Evde Kamp Çadırı Yapılışı

küçük ev oyun çadırı
Evde Kamp Çadırı Yapımı

Oyun çadırının yapılış aşamasında ilk etapta resimleri takip ederek malzemeleri uygun pozisyonlara getirmeliyiz. Resim 1’de görüldüğü üzere ilk önce üç tane uzunca çomak bir birine tepe noktasından belli mesafeden bağlanmıştır. Diğer resimde ise çomak sayısı 6’ya çıkartılmıştır ve tekrar sıkıca aynı şekilde üst kısımdan bağlanmıştır. Daha sonraki işlemde ise yine resimli anlatımda baktığımızda, çomaklar bu kez alt kısımlarından beş on santim kadar üstüne doğru başlanmıştır.

Çomaklar için bu işlem baştan başa yapılacak olup, hepsi de belli sıkılıkta olacak şekilde alttan bağlanacaktır. Sonraki işlemde ise çadır kısmının çomaklara eklenmesini göreceksiniz. Yani kamp çadırını oluşturan çadır malzemesini, resimdeki gibi alttaki o beş on santimlik bırakılan kısımdan itibaren güzelce bağlayacağız. Önemli nokta ise resimlerde görüldüğü üzere, kamp çadırının bir kapısı olmalıdır. Bu kapıyı da ön kısma bakacak şekilde iki çomak arasına boşluk vererek yapacağız. Resimdeki anlatımdan bu konuda yardım alabilirsiniz. Herkese bu çok özel ev ortamı kamp çadırı konusunda kolay gelsin diyoruz.

ev için kamp çadırı yap
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Elçin Hanım;

      Dekoratif bambu çubukları var. Onları kullandım. İnternetten satın aldım. Gittidiyorda satılıyor. İstediğiniz kalınlıkta ve uzunlukta bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı