Evde Hayvan Besleyenlere Dekorasyon Önerileri

Yalnızca hayvanlara su ve yemek vermek evde evcil hayvan beslemeye yetmez. Empati yapmak gerekir ve onlar için evinizde ufak dokunuşlar yaparak onlarında yaşaması için daha elverişli ortam yaratabilirsiniz.

Evinizde ona yer açın

Eviniz çok büyük olmasa bile onunda evinizin bir ferdi olduğunu kabul ederek en azından ona bir köşe ayırın. Evcil hayvanınız için gerekli tüm eşyaları o köşeye konumlandırarak kendisi için sabit bir yaşam alanı belirleyebilirsiniz. Unutmayın onlarında duyguları var ve bazen yalnız kalmak isteyebilirler.

Zemin Döşemesi Önemlidir

Tırnakları olacağından veya çamurlu ayaklar ile her an ortamı kirletebileceğinden aşınma ve yıpranma payı az olan zemin döşemesi seçmelisiniz. Sert zemin evcil hayvan besleyenler için mükemmel seçimdir. Bunun yanında tüy problemi için kumaş seçerken tüy tutmayanları seçebilirsiniz. Ayrıca birçok yeri yalayacağından ergonomik kumaşları da düşünebilirsiniz. Kedi besleyenlerin ise en önemli sorunlarından biri kedilerin tırmalamasıdır. Eğer kediniz için tırmalama alanı oluşturursanız koltuklarınız ve halılarınızda ki lekelerden kurtulabilirsiniz. Perde seçimi yaparken sarkan boncuklu veya saçaklı perdeleri tercih etmemeniz gerekir. Hem istenmeyen kazalar yaşanabilir hem de hayvanınız bu objeleri yutabilir.

Evin Renkleri Onu da Etkiliyor

Kırmızı renk iştahı açar ve evcil hayvanınızı salgınlaştırır. Mavi tonları onu sakinleştirir ve daha rahat uyumasını sağlar. Krem ve sarı tonları ise her cinsten hayvanın hoşuna gider. Duvar renklerinizi değiştirirken bu gibi doneleri de göz önüne almalısınız. Dilerseniz renk kartuşu ile onun en sevdiği rengi kolayca bulabilirsiniz.

Evde Hayvan Besleyenlere Dekorasyon Önerileri 3
Evde Hayvan Besleyenlere Dekorasyon Önerileri 3

Eğlenceli Alanlar

Dostunuzun mutlaka uyuyacak belirli bir yeri olmalıdır. Barınma yerinin ardından eğlenme gereksinimi karşılamalısınız. Hayvanınızın mutlu olmasını ve size daha sadık olmasını istiyorsanız sevdiği materyaller ile özel hissettirebilirsiniz.

Hayvanınız İçin Yapabileceğiniz Küçük Dokunuşlar

  • Özel yataklar alabilirsiniz.
  • Özel mama kapları
  • Mama saklama kovası
  • Ahşap ve sadece onun kullandığı sehpalar
  • Oyun havuzu

Evcil hayvanınız için bu gibi ürünler alacakken onunla gitmeyi deneyebilirsiniz. Kendini en rahat hissettiği ürüne olan tepkisini fark edeceksiniz. Oda böylece gerçekten sizi evi olarak görecek ve çok daha güçlü bağlar ile bağlanacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı