Dekoratif Sarkaç Mumluk Yapımı * Kendin Yap * 2020

Dekoratif mumluk evinizi kendiniz dekore etmede kullanabileceğiniz kolay kendin yap uygulamalarından biridir. Yine fener mumluk da buna örnek gösterilebilir. Genellikle biz hanımlar bu tarz dekoratif süsleri dışarıdan satın alarak kullanmayı düşünürüz. Peki bu tarz objeleri satın almak yerine evde kendiniz yapmayı hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz, sadece elinizdeki malzemeleri değerlendirerek, hiç para harcamadan evinizde sarkaç mumluk yapabilirsiniz.

Bu yazımda da sizlere evde dekoratif mumluk yapımı ile ilgili güzel bir kendin yap projesi paylaştım. Öncelikle evde bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirebilir ve küçük değişiklikler ile hayatınızın monotonluğundan kurtulabilirsiniz. Sitemizde hemen hemen her gün değişik ve güzel kendin yap fikirleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu yazımda paylaşacağım sarkaç mumluk kendin yap çalışması ile ilgili malzemeler ise şu şekilde;

  • Küçük kaseler
  • Mum
  • İp
  • Çamaşır askılığı
  • Kitap kaplığı
  • Yapıştırıcı

Dekoratif Sarkaç Mumluk Kendin Yap Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dekoratif mumluk yapımı öncesinde malzeme tedariğinizi yaptıktan sonra sarkaç mumluk için yapım aşamalarına geçebiliriz. İlk olarak mumluk için kullanacağınız kaselerin dış çeperini defter kaplığı ile farklı desenlerde kaplamanız gerekiyor. Resimlerde görülen kendin yap dekoratif mumluk anlatımında da aynı desenler kullanılmış. Sizde aynı desenli kaplıktan süsleme çalışmasını yapabilirsiniz. Daha sonra çamaşır askılığına ipler sarkıtarak, sarkan iplere mum koyacağınız kaseleri duvara yatay şekilde sabitlemeniz yeterli olacaktır. Tabi bir sarsıntıda mumların yere düşüp yangın çıkartmaması gibi durumlar için önerim, duvardan kolay çıkan yapıştırıcılar ile kaseleri sabitlemek… Bu sayede herhangi bir sarsıntı yaşasanız bile mumlar eve zarar vermeyecektir.

dekoratif mumluk kendin yap

Dekoratif Sarkaç Mumluk Yapımında Son Aşama

Dekoratif mumluk içim artık son rötuşları yapıyoruz. Mumları kaselerin içerisine sabitledikten sonra çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Oldukça güzel olan kolay sarkaç mumluk için evinizin duvarında nasıl duracağını hayal edin ve hemen yapmaya başlayın. Kolay gelsin.

Sarkaç Mumluk

Gördüğünüz gibi çalışma harika görünüyor. Sizde evinizin duvarını bu şekilde süsleyebilir ve gece romantik bir anda mumları yakıp ambiyansın büyüsüne kapılabilirsiniz. Malzemeler oldukça kolay bulunan bu çalışmayı daha değişik fikirlerle örneğin farklı mumluk modelleri ile veya malzemelerle yapmak sizin elinizde.. yeter ki hayal gücünüzü kullanın. Kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı