Evde Duvara Sarkaç Mumluk Yapımı

duvara sarkaç mumluk yapımı
duvara sarkaç mumluk yapımı

Evde kolay malzemelerden çok kısa sürede evinizin duvarına sarkaç süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımda sizlere evde duvara sarkaç mumluk yapılışı ile ilgili güzel bir resimli anlatım paylaştım. Öncelikle evde bu tür çalışmalar yaparak evinizi güzelleştirebilir ve küçük değişiklikler ile hayatınızın monotonluğundan kurtulabilirsiniz. Sitemizde hemen hemen her gün değişik ve güzel dekorasyon fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu yazımda paylaşacağım sarkaç mumluk çalışması ile ilgili malzemeler ise şöyle ;

  • küçük kaseler
  • mum
  • ip
  • çamaşır askılığı
  • kitap kaplığı
  • yapıştırıcı

Duvarınızı Şık Bir Sarkaç Mumluk ile Süslemek İstemez misiniz?

Malzeme tedariğinden sonra yapmanız gerekenler ise şöyle ; ilk olarak kaselerin dışını kitap kaplığı ile farklı desenlerde kaplamanız gerekiyor. Resimli anlatımda aynı desenler kullanılmış. Sizde aynı desenli kaplıktan süsleme çalışmasını yapabilirsiniz. Daha sonra çamaşır askılığına ipler sarkıtarak, sarkan iplere mum koyacağınız kaseleri duvara yatay şekilde sabitlemeniz yeterli olacaktır. Tabi bir sarsıntıda mumların yere düşüp yangın çıkartmaması gibi durumlar için önerim, duvardan kolay çıkan yapıştırıcılar ile kaseleri sabitlemek… bu sayede herhangi bir sarsıntı yaşasanız bile mumlar eve zarar vermeyecektir.

evde duvara sarkaç mumluk yapımı
evde duvara sarkaç mumluk yapımı
evde duvara sarkaç mumluk yapımı
evde duvara sarkaç mumluk yapımı
dekoratif sarkaç mumluk yapımı
dekoratif sarkaç mumluk yapımı

Mumları kaselerin içerisine sabitledikten sonra çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Oldukça güzel olan bu çalışmayı evinizin duvarında hayal edin ve hemen yapmaya başlayın. Kolay gelsin.

kendin yap sarkaç mumluk
kendin yap sarkaç mumluk

Gördüğünüz gibi çalışma harika görünüyor. Sizde evinizin duvarını bu şekilde süsleyebilir ve gece romantik bir anda mumları yakıp ambiyansın büyüsüne kapılabilirsiniz. Malzemeler oldukça kolay bulunan bu çalışmayı daha değişik fikirlerle veya malzemelerle yapmak sizin elinizde.. yeter ki hayal gücünüzü kullanın. Kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı