Evde Doğal Selülit Giderici Krem Yapmak

selülit giderici krem
selülit giderici krem

Selülit pek çok kadının ortak sorunu sadece yaşı ilerleyen bayanlar değil daha genç yaşlarda ki bayanlar bile selülit sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor bunun nedeni ise tüketilen ürünler ve genetik yapı olabilir. Neden her ne olursa olsun selülitlerden kurtulmanın yolları var. Biz sizlere doğal yollardan selülitlere elveda demeniz için birkaç taktik vereceğiz. Özellikle yaz aylarında selülit sorununun hat safhaya ulaştığı düşünüldüğünde kış aylarında önlem almaya başlamak akıllıca olacaktır.

Doğal selülit kremi yapımı bir kaç malzemeye ihtiyaç var. Bu malzemeleri aktar ve eczane gibi her yerde olan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Hızlı bir biçimde ihtiyacımız olan malzemeleri verelim.

– Aspirin (15 adet, dövülüp toz haline getirilecek)

– 3 adet Bephantol krem (Eczaneler de bulabilirsiniz)

– 10 adet limon (Sıkıp suyu alınacak)

– 25 gram melisa yağı

– 25 gram okaliptüs yağı

– 5 gram ada çayı (önceden demlenmiş, sadece çayı kullanılacak)

– 25 gram melisa yağı

selulit-giderici-krem-2

Gördüğünüz gibi malzemelerimiz çok yabancı olduğunuz ürünler değil heryerde bulunan ve temin edilebilecek ekonomik ürünler, dikkat etmemiz gereken şey malzemelerin eksiksiz bir şekilde olması 7 adet ürünümüzü de temin ettikten sonra hepsini bir kap içerisinde karıştırıyoruz. Mümkünse bütün ürünleri tahta bir kaşık ile karıştırarak iyice birbirine geçmesini ve bütünleşmesini sağlayalım. Uygulamaya başlamadan önce duş alarak selülitli bölgenin kuru kalmasını sağlamalıyız.

images

Sıra geldi uygulamaya karışımımızı elimiz ile sorunlu bölgeye 5 dakika sürecek şekilde yavaşça masaj yaparak yediriyoruz. Bu uygulamanın ardından streç film yardımı ile sorunlu bölgeyi sarıp 15 dakika kadar da bekliyoruz. Düzenli olarak bu işlemi yapmak kalıcı bir çözüm olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı