Evde Dişlerinizi Beyazlatmanın Doğal Yolları

Herkes aynaya baktığında inci gibi dişlere sahip olmak ister. Malesef biz ülke olarak dişlerine özen gösteren ve dikkat ede bir topluluk değiliz ancak diş macunu yerine evde kendinizin hazırlayacağı ve tamamen doğal olan karışımlar ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Güzel ve sağlıklı dişler için dişçiye gitmeden önce size önereceğimiz karışımları düzenli bir şekilde deneyerek olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

indir

Doğal diş beyazlatma yöntemleri yüzyıllardır kullanılsa da pek çok kişi tarafından  bilinmez. Bunun nedeni ise kolaya kaçma ve biraz da tüketim çılgınlığıdır. Sıra geldi dişlerinizi evde hazırlayacağınız doğal ürünler ile nasıl beyazlatabileceğinize, çilekle diş beyazlatabileceksiniz desek hadi canım oradan derdiniz değil mi? Çilekle nasıl diş beyazlatır anlatalım;

2 tane çileğe ihtiyacımız var önce çilekleri güzelce eziyoruz. Sonra 1.5 çay kaşığı karbonat ile karıştırıyoruz karışım yaptığınız kapta çilek ve karbonatın tamamen karışması için birkaç dakika bekleyin. Daha sonra karışımı kullanmaya başlıyoruz diş fırçası yardımı ile yaklaşık 5 dakika kadar fırçalıyoruz. Bu işlemi diş macunu ile yaparmış gibi yaparak sürdürüyoruz ve daha sonra ağzımızı yıkayarak bitiriyoruz. Sıra da başka bir karışım var, limon pek çok derde deva ekşi yapısı ile olmazsa olmaz ürünlerden bir tanesi dişlerimiz için de kullanbileceğimiz limon karbonat ile karışım haline getirerek kullanabiliriz. Hemen onuda anlatmaya başlayalım. Limon ve karbonat ile nasıl diş beyazlatılır anlatalım;

images (1)

Bir yemek kaşığı karbonatın üzerine yeteri kadar limon  sıkıyoruz. 3 dakika kadar bekliyoruz karışımın iyice birbirine geçmesine özen gösteriyor ve daha sonra bunu dişlerimize uyguluyoruz. Ancak hemen yıkamıyoruz ağzımızı ve 30 dakika bekliyoruz ağzımızı 30 dakikanın ardından bolca su ile çalkalayarak temizliyoruz. 1 hafta boyunca düzenli olarak hergün bu işlemi yapmalısınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı