Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Evde Ananas Paspas Yapımı

Evde Ananas Paspas Yapımı

Ananas Paspas Yapımı
Ananas Paspas Yapımı

Sıcak aylar gelince özellikle yazın yenilen meyveleri çok severiz. Ananas da bu meyvelerden biri ve kabul etmek gerek ki, ananas da hepimizi mutlu eden bir şeyler var diyebilirim. Ananasla oldukça özel ve çok güzel bir kendin yap çalışması hazırlamak istedim sizlere.

Kolayca yapılabilecek bir proje olması sizlere sunmamda etkili oldu diyebilirim. Ananas şeklinde paspas yapmak hem stresinizi üzerinizden alacak hem de yaptıktan sonra bitince eve çok yakışacak bir eşya elde etmiş olacaksınız.

Gerekli Malzemeler:

  • Sıcak silikon
  • Makas
  • Kalem
  • Yeşil renkte ve sarı renkte banyo paspasları

Yapılışına geçmeden önce neden banyo paspasları seçtiğimi merak edenlere şunu belirtmek istiyorum. Banyo paspasları kesildiğinde sökülmemesi nedeniyle seçildi. Dikiş dikme konusunda problem yaşamam diyenlerdenseniz, isterseniz farklı türde paspaslarla bu projemizi deneyebilirsiniz.

Ben kullanmadım ama küçük türde kilim ya da halı bile kullanabilirsiniz. Yapımına geçiyorum ve hemen paspasları ters çevirerek başlayalım.

Sarı olan paspasın arka kısmına ananasın gövde kısmını, yeşil renkte olan paspasın arkasına da yapraklarını çiziniz. Çizilen şekli ise makasla kesiniz. Kesilen parçaları da bir birlerine yapıştırınız. Paspasınız bu son hamleyle aslında hazır hale geldi bile.

Paspası yaptıktan sonra yakışabilecek köşelere koyup deneyebilirsiniz. Gördüğünüz üzere oldukça basit birkaç işlem sonrasında hızlı şekilde evimizde yakışacak bize özel paspasımızı hazırlamış olduk. Farklı güzel projelerde görüşmek üzere hepinize iyi günler demek istiyorum.

evde-ananas-paspas-yapimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here