Etaminli İşlemeli Yeni Seccadeler

etamin seccade örnekleri şablonları
etamin seccade örnekleri şablonları

Merhabalar hanımlar; etamin işlemeleriyle süslenmiş son derece harika görünüme sahip yeni seccadeler bugünkü yazımızın konusu olacak. En çok aranan bazı örnekleri resimli galeride sizlere sundum ve ilam alacağınızı düşündüm. Örgü örnekleri deyince pek çok bayanın aklına direkt olarak etaminli yeni türde seccadeler gelebilmektedir. Etamin olan seccadeler, kumaş üzerine işlenmek kaydıyla yapılan en harika örgü çalışmalarındandır. El işlerinde önde gelen bu örneklerin delikli, kendine münasır kumaşları bulunmaktadır. Aynı zamanda bu kumaşlar etaminli seccade örnekleri için, iç kısımlarından iplik çarpı şeklinde oluşturulup da işlenebilmektedir. El işi olarak etamin seccade örneklerinden yapmak kesinlikle zevkli bir iştir. Adeta heyecan verici bir el çalışması bile denilebilir.

Aslında her genç bayanın çeyizinde de yer alması gereken etaminler, günümüzde biraz azaldı. Yani çeyizlerine ekleyen yeni evlenecek bayanların sayısı bu konuda epey bir azalma eğilimindedir. Bu nedenle günümüzün bu altın değerleri kaybolmasın diyerek, sizlere etamin işlemeli ilham alınabilecek yeni seccade örneklerini sergilemek istedim. Nette bazı bu işin piri olan hanımların yapmış oldukları modelleri tek bir galeride sizlere özel şekilde birleştirdim. Yalnızca etamin işlemeyle yapılan seccade örnekleri değil, bunun yanında çok güzel havlulara da bu etamin örnekleri işlenebilmektedir. Bir bakıma kız erkek fark etmeksizin, evlilik çağına gelmiş evlatlarımız için, etaminden olan örnekleri yapmak çeyiz sandıklarının değerini artıracaktır.

Yine etamin işlemelerini eviniz için de düşünebilirsiniz. Özel bir etamin işlemeli el işi tablosu, evinize çok yakışacaktır. Eski zamanlarda hatırlayanlar bilecektir. Büyüklerin evlerinde bu belirtilen çalışmalardan duvarlarda yer almaktaydı. Etamin içeren seccade örneklerinden sitemizde çok sayıda çalışmaya da ulaşabilirsiniz. Geçmiş dönemlere nazaran artık yavaş yavaş bayanların değer verdiği etaminli çalışmalar, lüks evlerin duvarlarına da çok yakışır bir hale gelmeye başladı. Bu değerleri unutmamak ve üzerinden geçerek daha iyilerini oluşturmak ise biz Türk hanımlarının görevidir bence. Örgü işlerinde bu ve benzeri çok sayıda çalışma neredeyse kaybolmaya ve artık yapılmamaya yüz tutmuş durumdadır. Fakat biz sizler için eskinin o şaşalı çalışmalarından fırsat buldukça bu sitede yayınlamaya devam ediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı