Etamin Kırlent Modelleri

Çocuklar İçin Etamin Kırlent
Çocuklar İçin Etamin Kırlent

El emeği göz nuru dediğimizde, kapsam da inanılmaz genişliyor. Başarılı ve bir o kadar da zevkli olan özel el emekleri içinde çok özel teknikler yer alıyor. Bunlar içinde yer alan ve geçmişten günümüze inanılmaz bir şekilde gelen farklı yöntemler de söz konusu. Bunlar içinde sanırız etamini bilmeyeniniz yoktur. Bu özel ve farklı işleme türü özel alanlar ve eşyalar için harika bir seçenektir. Ben en çok etamin kırlent kullanımını severim mesela. Bazıları tablolar, bazıları seccadeler ve bazıları ise elbiselerde bile bu işleme türünü kullanmakta. Eskiden ise yatak örtüleri, masa ve mutfak takımları da bu özel işlemeler ile yapılmakta idi.

Etamin Teknikleri Nelerdin? Etamin Nasıl Yapılır?

Etamin yaparken birkaç yöntemden yararlanıyorsunuz.

Etamin Kırlent Şema

İğne artı metodu bunlar içinde ilk uygulama. Aynı aralar ile iğnenizi bir adım ilerden çıkartıp, sonra geriden gelip bir adım ilerden çıkarak, makine dikişi görüntüsü elde edersiniz.

Etamin Kırlent Modelleri 2

Yukarıda aslında tüm metotlar daha net bir şekilde açıklanmış. İlk şekilde çeyrek işlem. İkincisi ise üç işlemli yatay T şeklinde olan yöntem.

Hemen altında eğik I hafi ise yarım işlem.

Onun yanında ise tam etamin çarpısı yer alıyor. X olarak gördüğünüz ana işlem ile tüm nakışlarınızı matematiksel olarak yapabilirsiniz.

En alt bölümde ilk bahsettiğimiz iğne ardının görüntüsü var.

Sizler etamin kırlent yapmak istediğinizde X olan yöntemi kullanacaksınız. Hazır şablonlar olduğu gibi bu işlemi kendiniz de farklı şekillerde yapma şansına sahipsiniz.

Etamin Hazır Şablon Kullanımı

Hazır şablonlar genel olarak hobi ve dikiş malzemesi satan tuhafiyelerde set olarak bulunuyor. İpi ve şemasını hazır olarak bu şekilde alabilir, nakşı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

etamin kırlent modelleri aslında kanaviçe dediğimiz işleme tekniğinin biraz daha kolay ve iri taneli olanı.

Etamin Kırlent Diyagram

Yukarıda bulunan bir şema üzerine, aynı renkleri uygulayarak, çarpılar ile doldurma yönteminden ibarettir. Bu neden ile herkesin yapabileceği, zevkli ve sonuçları da inanılmaz güzel bir üründür.

Etamin Kırlent Örnekler

Bu tarz bir kırlent evlerinizde inanılmaz ve çok şık sonuçların yaşanmasını sağlar. Harika ortamlar için yapacağınız bu işlemler, sıcak atmosferleri de beraberinde getirecektir.

Eşek Motifli Etamin Kırlent Modeli

Hazır şablonlara bir örnek daha. Çocuk odaları için inanılmaz eğlenceli ve başarılı bir uygulama.

Kedi Motifli Etamin Kırlent Modeli

Bu sevimli kedicikte inanılmaz duruşu ile insana sevgi sunuyor. Ben şahsen bu tarz kırlentleri işlemeyi daha çok seviyorum.

Gül Motifli Etamin Kırlent Modeli

Vazgeçilmez doğa modelleri içinde güller, inanılmaz güzel bir kırlente renk ve enerji veriyor.

Çiçek Motifli Etamin Kırlent Modeli

Klasik çeyizlik bir kırlent modeli daha.

Çocuklar İçin Etamin Kırlent

Muhteşem görünümü ile gerçek anlamda inanılmaz bir model çalışması.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı