Ana Sayfa Dekorasyon Eskiyen Pufa Nasıl Yeni Görünüm Kazandırılır

Eskiyen Pufa Nasıl Yeni Görünüm Kazandırılır

Eskiyen puf yenileme
Eskiyen puf yenileme

Geçmişten beri çok sık kullanılan ve oldukça tercih edilen pufun modası hiç eskimeyeceğini kabul edelim. Özellikle yatak odası ve oturma odasında tercih edilen puf, eve farklı bir tarz katıyor. Fakat kullanıma göre çabuk eskiyebiliyor ya da her zaman aynı renkleri görmekten sıkılabiliyoruz. Bunun için size çok güzel bir çözüm yolu sunuyoruz. Tercih ettiğiniz renklerde, tarzınıza uygun ve sıkıldığınız bu eskiyen pufa yeni bir görünüm kazandırmanız için bu yazımızda eski pufa nasıl yeni görünüm kazandırılabilir? pratik bir bilgi veriyoruz. Uzun süredir kullanmadığınız veya son derece eski olan bir pufa yeni bir görünüm kazandırmak için kullanılabilir bir duruma getirelim.

Öncelikle pufunuzu boyamadan önce zımpara yapmanıza gerek yok. Seçilen boyaya bağlı olarak kaliteli bir boya kullanırsanız zımpara yapmanıza gerek kalmayacaktır. Boya yaptığınızda ilk katı sürdükten sonra rengi biraz dağılmış duruyor fakat bu sizi endişelendirmesin. Üç kat boya uyguladığınızda istediğiniz bir renk elde etmiş olacaksınız.

Dikkat etmeniz gereken nokta boyayı hafif ve yumuşak bir fırçayla sürmeye özen gösterin. Bu nedenle fırça izi olmamış olur. Pufun her kısmını boyadıktan sonra pufun üzerindeki kumaş değişimine gelelim. Eski kumaşınızın üstüne tercih ettiğiniz kumaşınızı geçirebilirsiniz. Bunun için kumaşın pufa göre ölçülerini alarak kenarlarını ve köşelerini makine yardımı ile dikin. Kumaşın fazlalık olan kısımlarını ise raptiye ile tutturabilirsiniz. Bu son adımı da uyguladıktan sonra odanızın rengine, tarzına göre en önemlisi kendiniz yaparak yeni bir puf yaratmış oldunuz.

Eskiyen puf yenileme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here