Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Eskimiş Kemerden Duvar Rafı Yapmak

Eskimiş Kemerden Duvar Rafı Yapmak

94
0
PAYLAŞ
eski kemerlerden raf yap
eski kemerlerden raf yap

Merhaba arkadaşlar; eskimiş kemerlerden harika duvar rafları yapmaya ne dersiniz? Farklı bir fikir olarak keşfettiğim bu çalışmayı sizlere de sunmak istedim. Eskimiş kemerleri atmak yerine,  duvar rafını kemerden yapmaya ne dersiniz? Herkesin birkaç tane evinde yer alan kullanılmayan kemeri mutlaka vardır. İşte hanımlar, eskimiş kemerleri artık atmayarak güzel bir duvar rafı yapmaya hemen başlayalım isterseniz. Artık eskiyen kemeri çöpe atmamak ve süper bir duvar rafı yapma fikri, çevrenizdeki insanların da hoşuna gidecektir.

Eskimiş Kemerden Duvar Rafı Malzemeleri

Eskiyen kemerlerden duvar rafı için gerekli malzemeler ise iki eşit boy tahta, makas, ayakkabı boyası, zımpara, eskimiş kemer olacaktır. Bu malzemeleri elde ederek kolayca duvar raflarınızı yapabileceksiniz. Resimli anlatım şeklinde de sizlere işlem adımlarını sunduğum için zorlanmadan bütün hanımlar yapabilir. İsterseniz daha fazla vakit kaybetmeden işlem adımlarına bir göz atalım ve hemen tahtaları boyama işlemiyle başlayarak, kolayca kendi dekorumuzu oluşturacak duvar rafını yapmaya başlayalım.

Eskimiş Kemerden Duvar Rafı Yapılışı

İlk işlem olarak tahtaları ayakkabı boyasıyla boyamayla başlayabilirsiniz. Arzu ederseniz istediğiniz farklı bir boyayla da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece duvarda duracak olan raf, daha şık görünecektir. İşlemlerin devamında ise kemerin tokasının biraz ileri kısmından, hiçbir parçası kalmayacak şekilde güzelce makas yardımıyla kesiniz. Devamında kemeri dört parçaya ayırınız. Resimli adamlardan da bu anlattığımız kısmı kontrol edebilirsiniz. Kesilecek kemerlerin 4’dünün de aynı boyda olmasına özen gösteriniz. Sonrasında ise tahta üzerinde kemerleri kullanıp ölçü alınız. Daha sonra ölçü aldığınız yeri de işaretleyiniz. İki adet ince ve küçük boyda çivi alarak kemeri tahtaya resimdeki gibi çakınız. Devamında ise iki kemeri de resimdeki gibi duvara çakınız. Son resimde iki bayanın duvara doğru oluşturduğumuz duvar süsünü çaktığı anı göreceksiniz. Tabi siz kendi uygun duvar köşenizi evde tercih bulup, bu iki hanım gibi kendiniz duvara rafı güzel şekilde çakabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar hanımlar. Siz de eskiyen kemeri atmak yerine resimdeki kadar şık bir duvar dekoru elde edebilirsiniz.  Daha sonraki farklı kendin yap projelerinde buluşmak üzere iyi günler dilerim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here