HobiNasıl Yapılır

Eski Topuklu Ayakkabılar Nasıl Yenilenir?

Eski Topuklu Ayakkabıları Yenileme
Eski Topuklu Ayakkabıları Yenileme

Kadınların vazgeçemediği aksesuarlardan birisi de topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabı kadınlar için özgüveni simgeler. Bir kadını kadın gibi gösteren de topuklu ayakkabıdır. Bütün bayanların ayakkabıları oldukça fazladır. Fazla olduğunu bile bile hala yenisini almaktan vazgeçemeyiz. Fakat bu yazımızda eski topuklu ayakkabılarımız nasıl yenileriz? bu konuyu açıklayacağız. Öncelikle eski topuklu ayakkabılarınızı birçok malzeme ile tekrar yenileyebilirsiniz. Sadece ayakkabıları değil aslında tişörtleri kotlarınızı  ve birçok eşyalarınızı yeni alınmış gibi bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu nedenle hem maddi olarak rahatlamış hem de kendimize eğlenceli bir hobi yaratmış olursunuz.

Konumuza dönecek olursak; bayanların vazgeçemediği topuklu ayakkabılarını çok sık kullandıkları zaman kolay bir şekilde eskiyebiliyor. Bu durumda elinizde olan malzemeler oldukça önemlidir. Örnek verecek olursak; eski bir dantel ya da kırlent püsküllerini topuklu ayakkabılarınıza yapıştırıcı ya da dikiş yolu ile ayakkabılarınıza sıradışı ve yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz. Fakat ayakkabılarınızı taşlarla bir model yaratmak istiyorsanız dikkatli olmanız gereken nokta sağlam bir yapıştırıcı kullanmanızdır. Sağlam bir yapıştırıcı kullanmazsınız ayakkabılarınız uzun ömürlü olmamak ile birlikte üzerindeki taşlar zaman geçtikçe dökülmeye başlayacaktır.

Topuklu ayakkabıları yenileme fikri konusunda; güzel bir yöntem daha vardır. O da  sprey bir boya ile ayakkabıları boyamaktır. Bu yöntemi uygularken; tercih ettiğiniz bir şekil veya modeli önceden hazırlayıp ve bir şablon oluşturup o şablona göre hareket ederseniz işiniz daha kolay olmuş olur. Örneğin; siyah topuklu ayakkabının üzerine beyaz bir sprey boya ile 2 adet şerit çizerek farklı ve güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı