Eski Tişörtlerden Elbise Yapalım Mı?

Tişörtlerden Elbise
Tişörtlerden Elbise

Farklı şekillerde geri dönüşümler sağlayarak sizler de en özel ve inanılmaz ürünleri artık kendiniz yapabilirsiniz. Beklentilerinize en uygun ve özel projeler sitemizde sizleri bekliyor. Hepimizin evinde büyük ve bol gelen bir tişörtü vardır. Gelin eski tişört elbise yapımı projesi ile bu ürünü anında giyebileceğimiz bir şekle sokalım. Öncelikle biraz dikiş bilen birçok kişi bu uygulamayı çok kolay bir şekilde yapabilecektir. Bunun için gerekli olan malzemeler büyük gelen kullanılmayan bir tişört, dikiş malzemeleri ve makas. Bu şekilde işlem aşamalarını takip ederek sizler de hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde yaz aylarında evde ya da plajda giyebileceğiniz harika ve özel ürünlere sizler de sahip olacaksınız.

Eski Tişörtlerden Elbise

Yukarıda da gördüğünüz gibi bir tişört ile işleme başlayabiliriz.

Eski Tişörtlerden Elbise Yapımı

Öncelikle 1.resimde görüldüğü şekilde penyenizi parçalara ayırın. Kollar, yaka altı olacak şekilde. 4 parça ürün elde ettiniz. Kol kısmını 2.resimde görüldüğü şekilde, bir dikdörtgen oluşturacak şekilde kesin. Bu şekilde parçalar oluşmaya başlayacaktır.

Eski Tişörtten Elbise

Yukarıda gördüğünüz resimde, beden kısmı için işlem yapacağız. Kollardan çıkardığını iki parça, ön ve arka kısımlara gelecek şekilde yaka altından çıkan parçalara eklenecek. Önce teyel yaparak, sonra dikiş makinesinde parçaları dikerek resim 3’de ki şekli almalarını sağlayın.

Eski Tişörtten elbise nasıl yapılır

Bu kısma makine lastiği ya da bebe lastiği uygularsanız, çok daha güzel bir görünüm elde edersiniz. Bu eski tişört elbise yapımı projesi sizlerin de beğeneceği ve pratik bir şekilde yapabileceği bir uygulama olacaktır. Dikiş kısımlarını düzgün şekilde yaptıktan sonra sizler de bu şık ve hoş yaz elbisesine kavuşmuş olacaksınız.

Farklı iki penyeden de iki renkli özel modeller geliştirebilirsiniz. Aynı şekilde çocuklarınızın eski tişörtleri ile bu uygulamayı yapma şansına sahipsiniz.

Tişörtlerden Elbise

İşte eski tişört elbise yapımı projemizin bitmiş şekli üst resimde görülüyor. Bu harika ve özel kendin yap projesi ile sizler de eski, kullanılmayan, bol ya da dar gelen penyelerinizi etkin bir şekilde geri dönüşüme tabi tutabilirsiniz. Renkli ya da sadece tek renk olmaları fark etmiyor, bu proje tüm ürünlere uygulanabilecek olan, gayet basit ve özel bir işlemdir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı