Eski Şortları Yenilemek

Şortları Yenilemek
Şortları Yenilemek

Merhabalar sizlere bu yazımda eski şortlarınızı değerlendirebileceğiniz yapımı gayet basit bir geri dönüşüm projesinden söz etmek isterim. Evde eskimiş halde yer alan şortları alarak sizde kolayca kendi kendinize yenileyebilirsiniz.

Eskiyen tişörtleri yenilemek için çok büyük çabalar sarf etmeye bu çalışmamızla beraber son vermiş olacağız. Sizde artık kolayca eski şortları yenileyebileceksiniz. Elbette herkesin olduğu gibi sizinde mutlaka daha önce alıp da şimdilerde eskimiş halde olan şortlarınız mevcut olmalıdır.

Bu şortlar zarar görmüş, küçülmüş haldeyse kaderine terk etmek yerine bir cam bezi olmasını engellemek için sizde bu çalışmamıza kullanabileceksiniz. Evde kolayca eskimiş haldeki eski şortları yenileme işlemi için yazımızı sonuna kadar takip ediniz derim. Bu yenilemeyi yaptığımızda biz şort kullandık.

Fakat siz isterseniz bunun yerine pantolon kullanabilirsiniz. Yapım aşamasında öncelikle tuhafiyelerde yer alan etiketlerden bir avuç kadar alınmalı ve bunları Japon yapıştırıcı yardımıyla ve ya silikon kullanarak cep kenarlarıyla dikiş geçen yerlere yapıştırarak işlemlere başlıyoruz.

Yapıştırma işlemlerinde yapıştırıcınızı fazlaca kullanmamanız daha iyi olacaktır. Aksi halde yapıştırıcı etiketlere buluşarak yapılan çalışmanın kötü olmasına sebep olacaktır.  İşlem sıramızda sonraki aşamada ise hemen şortun arka kısmına dantel türü ya da bir tişört parçası yapıştırmalıyız.

Burada eğer dantel ve ya kumaş parçasını tek yönlü olarak yapıştıracak olursanız, yapıştırılan malzemede bir taraf havalanabilir bu da değişik türde bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Evet geldik son adıma ve son adımda şorta yırtmaç eklemek ve taşlama görüntüsü vermek gerekecek.

Banyoda bulunan çamaşır suyunu dilediğiniz şekli vermek için sıkınız ve balkonda ya da herhangi güneş alan bir odada beş dakika kadar bekleterek kurutunuz. Şortun üzerine sıkılan çamaşır suyu şortu beyazlatacaktır böylece şort yepyeni bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

eski-sortlari-yenilemek (1)
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı