Ana Sayfa Örgü Videoları Eski Selanik Bebek Hırkası Yapımı

Eski Selanik Bebek Hırkası Yapımı

Eski Selanik Bebek Hırkası Yapımı
Eski Selanik Bebek Hırkası Yapımı

Bu videoda sizlere Selanik bebek hırkası yapımı ile ilgili bilgiler verecektir. En eski Selanik yöntemi ile bebek hırkasının nasıl örüleceğini öğrenmiş olacaksınız. Bu bebek hırkası modeli Ön ve arka bedeni Selanik, kolları hem düz örgü hem de Selanik modeli ile hazırlanmıştır. Renk seçiminizi değiştirmek sureti ile hem kız hem erkek bebekler için bu güzel bebek hırkasını sizler de örebileceksiniz.

Videoda anlatımı bulunan eski Selanik modeli bebek hırkası 6-9 aylık bebekler için çalışılmıştır. Yapımında 1 adet mezura, 1 adet yün iğnesi haricinde Nako Lüks Minnoş serisinden bir iplik ve 3 numara misinalı şişe ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda istediğiniz sayıda düğmede bulundurmanız gerekecektir.

eski Selanik modeli bebek hırkası
eski Selanik modeli bebek hırkası

Eski Selanik bebek hırkası yapımında başlangıcı uzun kuyruk metodu ile 68 tane ilmek atarak yapıyoruz. Bebek hırkasına yaka kısmından başlandığını da belirtmek istiyorum. Yakadan başlayarak roba olarak örülmektedir. Robada 23 tane ajur deliği oluşturana kadar çalışmanız gerekiyor. Selanikleri de acele etmeden eklerseniz son derece düzgün kenarlar oluşturmanız mümkün olur. Robada istediğiniz aralıklarda ilikler açmayı da unutmayınız. Ajurlardan sonra gövdeyi çalışmaya başlıyoruz. Gövde parçaları da her zaman olduğu gibi kollardan çalışmaya başlanmaktadır.

Selanik örneği bebek hırkasının daha ayrıntılı yapımını aşağıdaki videoyu seyrederek öğrenebilirsiniz.

Eski Selanik Örneği Bebek Hırkası Yapım Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here