Eski Penyeler Çocuklarına Elbise Olabilir

Evimizde kullanılmayan, modası geçmiş ya da formunu yitirmiş birçok kıyafet bulunur. Bunları atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebilir, uygun sonuçları sizler de elde edebilirsiniz. Bu neden ile sizlere sitemizde bu tarz geri dönüşüm projelerini oldukça sık sunuyoruz. Hem aile bütçenize kazanç sağlayacak, hem de boş zamanlarınızı etkin şekilde geçireceğiniz bu projeler ile sizler de başarılı sonuçları elde edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere aktaracağımız penyeden çocuk elbisesi projesini de çok seveceğinizden eminiz. Özellikle askılı penyelerinizi bu şekilde değerlendirerek, harika bir elbise elde edebilirsiniz.

İşlem için penye, biraz kumaş ve dikiş malzemeleri gerekiyor. Hazırsanız hemen projenin yapım aşamalarına geçebiliriz.

penyeden çocuk elbisesi

Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi, penyeyi uygun yerlerinden 3 cm parçalara ayıracağız. Burada dikkat edeceğimiz husus, koltuk altından da aynı şekilde 3 cm bırakmaktır. Allata kalan kısımları da aynı şekilde kesin, bunları daha sonra penyeden çocuk elbisesi için süslemede kullanacağız.

penyeden çocuk elbisesi resimli anlatım

Bu parçaları ayırıyoruz.

penyeden çocuk elbisesi nasıl yapılır

Diğer kumaşımızı da istediğimiz bolluk ve uzunlukta ayarladıktan sonra, penyenin koltuk altından itibaren, bir jile elde edecek şekilde dikişine başlıyoruz.

penyeden çocuk elbisesi yapımı

Alt bölümden çıkardığımız parçaları, önce makinede orta karar bir büzgü yapın. Sonra resimde görüldüğü gibi elbisenin yaka kısmına monte edelim. Aynı şekilde işlemi bitirin.

penyeden çocuk elbisesi yapma

Alt kumaşından bazı parçalar kalırsa resimde de görüldüğü gibi farklı süslemeler yapabilirsiniz. Harika bir sonuç alacağınız penyeden çocuk elbisesi modelini kendiniz için de uygulayabilirsiniz. Bedeninize uygun gelen ve artık giymediğiniz elbiseleri bu şekilde değerlendirebilir, inanılmaz bir yazlık elbise dikebilirsiniz.

Farklı şekillerde yapabileceğiniz bu elbiselerde özellikle siyah penyeler ile şifon kumaşları aynı şekilde kullanmanız mümkündür. Etkileyici ve farklı tarzı ile dikkat çekici, kullanışlı ve yapımı da oldukça pratik olan bu elbiseler, her bakımdan etkileyici sonuçları almanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda eski penyelerinizi de değerlendirebilir, en güzel sonuçları bu açıdan da alabilirsiniz. Her zaman evinizde bulabileceğiniz ya da ufak bütçeler ile elde edeceğiniz ürünler ile çok uygun kıyafetleri yaratabilmeniz mümkün. Bu tip projeler için biraz dikiş bilgisine sahip olmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Dokuma Bilezik Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde dokuma bilezik, dokuma bilezik yapılışı ve dokuma bilezik yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir