Ana sayfa Geri Dönüşüm Eski Lastikleri Nasıl Değerlendirebiliriz?

Eski Lastikleri Nasıl Değerlendirebiliriz?

139
0
PAYLAŞ
Eski Lastikleri Değerlendirme Resimli Anlatımlar
Eski Lastikleri Değerlendirme Resimli Anlatımlar

Farklı ürünlerin geri dönüşümünü farklı şekillerde sağlamanız mümkün. Özellikleri bakımından inanılmaz ve etkileyici sonuçları da hayret ile alacağınız bu geri dönüşüm projelerini sizler için de sitemizde sıklıkla derliyoruz. Bu şekilde eski, atamadığınız ya da çöp olarak gördüğünüz birçok üründen yeni ve oldukça güzel sonuçları alabileceğiniz yeni ürünler yaratabilirsiniz. Bu kendin yap projemiz lastikten masa yapımı konusunda. Sizler de evinizde araçlarınızın eski lastikleri ile bu projeyi yapabilir ya da çöp olan bu lastikleri farklı şekillerde ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

eski lastikten dekoratif masa

Yukarı da ki resimde gerekli olan malzemeleri görmektesiniz. İşlem içim matkap, iki adet lastiğin çapında hazırlanmış sunta levha, ağaç ya da tik vernik, boya fırçası, silikon tabancası, uygun ölçülerde vida, 40- 50 metre uzunluğunda orta kalınlıkta jüt halat ve makas bu işlem için yeterli olacaktır.

eski lastikten dekoratif masa yapımı

Öncelikle matkap ile lastiğinizin yanlarından uygun mesafelerde suntanızı monte edebilmek için delikler açmanız gerekiyor. Vidaların yardımı ile suntaları lastiğe uygun şekilde birleştireceksiniz.

eski lastikten masa

Resimde de vidaların işlem aşamasını görüyorsunuz.

eski lastikten masa yapımı

Şimdi halatınızı elinize alın. Sunta levhanın tam orta noktasını ölçerek bulun ve silikon tabancanız yardımı ile halatı, ortadan kenarlara doğru rulo ve açıklık kalmayacak şekilde yapıştırarak dolayın.

eski araba lastiğinden masa yapımı

İşlem detayını yukarıda ki resimli anlatım ile daha rahat kavrayabilirsiniz.

eski araba lastiğinden masa yapımı resimli anlatım

Artık işlem aşamaları ile lastikten masa yapımı iyice şekillenmeye başlıyor. Silikon tabancanız yardımı ile devam ederek, en doğru şekilde devam edin.

araba lastiğinden dekoratif masa

Tüm lastiğin altını üstünü ve yanlarını kaplayacak şekilde devam edin.

eski lastikten masa nasıl yapılır

Resimde görüldüğü gibi alt bölümü isterseniz iple kaplamdan kesebilirsiniz. Bu kısmını da alt bölüm olarak kullanabilirsiniz.

lastikten masa nasıl yapılır

Vernik ile iplerinizde ki çıkıntıları ve rahatsız eden parçaları monte ederek, boya ile ana hatta yapışmasını sağlayın. Bu şekilde işlem sonrasında daha dayanıklı ve kullanışlı olacaktır.

Eski Lastikleri Değerlendirme

İşte çok şık, farklı ve inanılmaz lastikten masa yapımı bitti bile. Dilerseniz üzerine sizler de güzel bir cam kestirerek, aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Farklı bir fikir vermesi açısından sizlere renkli bir uygulama da sunmak istiyoruz.

Eski Lastikleri Değerlendirme Resimli Anlatımlar

Bu projede farklı bir uygulama yapılmış. Aynı şekilde cam kullanabilirsiniz. Ayrıca farklı renklerde ip ve ayak ile daha farklı bir görünüm ortaya çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here