Eski Kravatlardan Kolye Yapmak

Eski Kravatlardan Kolye Yapmak
Eski Kravatlardan Kolye Yapmak

Merhabalar sizlere bugün ise evde yer alan eskimiş kravatlardan kolye yapmak konusundaki kendin yap çalışmamızdan bahsetmek isterim. Oldukça basit ve kolay şekilde yapılışı olan eski kravatlardan kolye yapımı işleminde evde eskimiş halde bulunan kravatlar olması yeterlidir.

Kullanılmayan kravatlardan kolye yapmak konusunda hem eskiyi geri dönüşümle yepyeni bir kolyeye dönüştürmüş de olacaksınız. Eskiyen çoğu şeyi geri dönüşüm konusunda yine sizlere bu sayfamızda birçok konuda geri dönüşüm unsuruna konu olanları yayınlamış bulunmaktayız.

Eski kravatları kullanıp kolye yapmak için yani bu kolay yap çalışmasında yapım aşamasında öncelikle elimize bir kravat alarak yuvarlak olacak bir şekilde katlayalım. Daha sonra ise deseni bozulmaması adına teyel geçilmelidir. Makine yardımıyla deseni sağlamlaştırma işlemi sonrası uç kısımlarının birleştiği noktaya da bir düğme takılabilir.

Bu hem görüntüyü güzelleştirecektir hem de daha harika bir hava oluşturacaktır. Bu kolay çalışmamızda resimli anlatımdan da yardım almanız mümkün olacaktır. Gayet basit olan eski kravatlardan kolye konumuzda bir diğer çeşit ise kravatın üstünden yani üst kısımlarından inciler geçirmek dizmek olabilir.

Yine aynı şekilde bu da daha bayansı bir hava katacak ve yaptığımız bu çalışmada daha keyif verici bir hava alınmasını sağlayacaktır. Hoş bir görünüm elde etmek için resimdekileri aynen takip etmekte yarar olacaktır. İkisinin de yapım aşamalarını aslında aynı olarak belirtmek mümkün tek fark ise ikinci tasarım için söz konusudur. O da taşların yapım aşamasının farklı olmasından ötürüdür diyebiliriz.

eski-kravatlardan-kolye-yapmak (2)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı