Eski Kotlardan Peçetelik Yapımı

Bir geri dönüşüm kendin yap projesi ile yine birlikteyiz. Nasıl yapıldığını gösteren videosunu da paylaştığım bu kendin yap uygulaması ile eski kotlardan peçetelik yapacağız. Eğer siz de evinizde eskimiş ve atılmaya yüz tutmuş kotlarınız varsa bu yola başvurarak onları değerlendirebilirsiniz. Proje bittiğinde siz de gözlerinize inanamayacaksınız. Kot kaplamalı harika peçeteliklere sahip olacaksınız.

Malzemeler:

Eski kottan peçete yapımı için evinizde bulunabilecek ve kolay temin edilebilecek malzemelere ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki listesi bulunan malzemeleri hazır edin.

  • Eski kot kumaş parçaları
  • 1 adet CD ya da DVD
  • Kalın karton parçaları
  • Makas
  • Permanent kalem
  • Sıcak tutkal tabancası
  • Kalın paraşüt ipi y ada süsleme amaçlı kullanılan ipler
Eski Kotlardan Peçetelik Yapımı
Eski Kotlardan Peçetelik Yapımı

Eski Kotlardan Peçetelik Nasıl Yapılır?

Bir CD’den yardım alarak karton parçasından ve kottan yuvarlak parçalar ediniyoruz. Kotu CD ile keserken biraz pay bırakmanız iyi olur. Kartondan ayrıca 12,5 santime 2,5 santim bir dikdörtgen parça kesiyoruz. Kestiğimiz yuvarlak kartonu tam ortasından ikiye kesiyoruz. İki yarım karton peçeteliğin yan duvarlarını, dikdörtgen parça ise taban kısmını oluşturacak şekilde kullanacağız. Şimdi bu yarım daire kartonları yine önceden kestiğimiz yuvarlak kotun üzerine koyup iki parça kot çıkartıyoruz. Kotları bu yarım daire karton parçaların üzerine sıcak silikonla yapıştırıyoruz. Aynı şekilde dikdörtgen karton parçasına da kottan bir parça kesip kaplıyoruz. Kapladığımız parçaları birbirlerine sıcak silikonla yapıştırıp peçetelik formu elde ediyoruz. Kalın paraşüt ipi ile süslemelerimizi yaptıktan sonra eski kotlardan peçetelik artık kullanıma hazır hale gelecektir.

Eski Kotlardan Peçetelik Videolu Anlatım:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı