Eski Kotlardan Kırlent Yapıyoruz

Eski Kottan Kırlent Olur mu
Eski Kottan Kırlent Olur mu

Özel yapıları, dayanıklı görüntüleri ve eşsiz görüntüleri ile kot kumaşlar uzun yıllardan beri vazgeçilmez ürünler. Elbise, şort, pantolon, ceket ve yelek gibi birçok kıyafetin yanı sıra geri dönüşüm için de ideal kumaşlardır. Sizler için sıklıkla yer verdiğimiz kottan yapılan farklı projelere bugün yeni bir tane daha ekliyoruz. Eski ve kullanmayan kot kumaşlarınızdan, eşsiz ve özel bazı ürünleri, eviniz için farklı eşyaları sizler de yapabilirsiniz. Bu projemizde kot kırlent yapımı hakkında resimli anlatımlı detayları sizlere sunacağız. Özel bir görüntüye sahip olan bu ideal ve inanılmaz ürünler, sizlerin de evlerinizde harika sonuçları alabileceğiniz etkileyici ve özel ürünlerdir.

İşlem için biraz dikiş makinesinde dikiş bilmeniz gerekiyor. Elbette kir eski kotlarınız ve biraz dikiş malzemesi ile tüm bu işlemleri yapabileceğiz.

Eski Kotlardan Kırlent

Öncelikle kotlardan işimize yarayacak kısımları keserek işlem yapmaya başlayacağız.

Eski Kotlardan Kırlent Resimli Anlatım

Yaklaşık 3 cm eninde uzun kumaşlar keserek işleme başlıyoruz.

Eski Kotlardan Kırlent Anlatımlı

Yukarıda ki gibi bir cetvel yardımı ile bu işlemi sizler de yapabilirsiniz.

Eski Kotlardan Kırlent Nasıl Yapılır

Yukarıda ki şemayı takip edelim. 3 cm eninde kumaşlar uygularken, kaymayı 1,5 cm yapabilirsiniz. Aynı şekilde her 1 ölçü için 1/2 ölçüde aşağıya kaydırma yaparak yukarıda şekli elde ediniz. Bu şekilde kot kırlent yapımı hızlı şekilde ilerleyen bir proje olarak karşınıza çıkacaktır.

Eski Kotlardan Kırlent Yapalım

Şimdi elde ettiğiniz şekle baklava dilimi görüntüsünü vermeye başlayacağız.

Eski Kotlardan Kırlent Yapalım

Yukarıda da gördüğünüz gibi elde ettiğiniz iki parçayı dilimlerinizin iki katı olacak şekilde enlemesine kesmeniz gerekiyor.

Eski Kottan Kırlent

Yine cetvel ile alacağınız ölçüler sonucunda bu çizgileri takip ederek, başarılı sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

Eski Kottan Kırlent Yapımı

Ve bu parçaları şimdi çapraz olarak birbirlerine ekleyelim. Bu şekilde harika bir görüntü elde edeceksiniz.

Eski Kottan Kırlent Olur mu

Kot kırlent yapımı bu şekilde bitim aşamasına doğru ilerliyor. Uçlarını düzleyin ve arkasına da uygun renkli bir kumaştan kılıf geçirin. Bu şekilde işlemlerinizi sizler de kolaylıkla halledebilirsiniz.

Eski kotu kırlente çevirme

Farklı ve oldukça dekoratif görünüme sahip olan bu kot kırlent oturma odalarınızda harika bir şekilde duracak, size hem konfor, hem de güzellik sağlayacaktır. Biraz işçilikle harika bir işlem yaparak, eski kotlarınızı inanılmaz ve çok özel bir görüntüye ulaştırmanız mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı