Eski Kotlara Yeniden Tarz Katıyoruz

kottan dantelli şort
kottan dantelli şort

Hepimizin dolabında eski model, yıpranmış ya da modelini tam olarak beğenmediğimiz ürünler vardır. Bunları atmak yerine geri dönüşüme sokarak harika yeni ve şık ürünler yapma şansınız var. Sitemizde bu tarz projelere sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bu projemizde de eski kotlardan şort yapımı hakkında harika fikirler vermek istedik. Basit bir dantel ya da fisto ile harika ve modern bir şort sahibi olabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle eski kotunuzu istediğiniz boyda kesmeniz gerekiyor. Daha sonra ise işlem aşamalarını resimli anlatımlarımıza bakarak yapabilirsiniz. Bu şekilde modern bir ürüne sahip olabilir, tüm yaz boyunca bunu severek giyeceğinizden de eminiz.

Bu işlem için makas, kot ve dantel türevi ürünlere ihtiyacınız var. Bunun yanı sıra biraz da dikiş bilginizin olması yeterli. İşte dantelli kot yapımı ile ilgili detaylı resimleri sizlere sunuyoruz.

eski kottan dantelli şort

Cebin hemen alt kısmında küçük bir üçgen çıkartacak şekilde kesim işleminizi yapacaksınız. Bu işlemi biraz çizim ile sizler de kolayca yapabilirsiniz. İşlem sırasından kotunuzun tam çizgisinden ikiye katlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

dantelli şort

Evinizde bulunan bir parça danteli, gipür ya da fistoyu resimde görüldüğü şekilde kesim yaptığınız yere dikeceksiniz. Bu işlemi yaparken, kotun dış bölüme gelmesine ve dantelin içe gömülmesine dikkat ediniz. Bu harika ve yeni moda dantelli kot yapımı işlemini çok farklı şekillerde farklı ürünlerde kullanabilirsiniz. Oldukça şık bir görünüme kavuşacak olan kotunuzu tüm yaz severek giyeceğinize eminiz.

kottan dantelli şort

Kotunuzun bitmiş şekli bu şekilde olacak. Dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz, bazı şekillerde bu işlemi kendiniz de öreceğiniz danteller ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda gipürler son dönemde çok sık kullanılan süsleme elemanları olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle elbise, kot ve penyelerde bu tarz ince gipür ve tülleri kullanarak sizler de harika sonuçları elde edebilirsiniz.

Farklı tarzları ile eski ürünlerinizi daha modern modeller haline getirmek için sizler de bu tarz işlemler yapabilir, kıyafetlerinize şık ve özel bir dizayn katabilirsiniz. Başarılı uygulamaları yapmayı ilerlettikçe sizler de kendin yap projelerini daha farklı şekillerde kullanamaya başlarsınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı