Eski Kotlara Can Veren Projeler

puanlı kot pantolon yapılışı
puanlı kot pantolon yapılışı

Kot projeleri o kadar geniş kapsamlı ki, neredeyse yapılmayan şey yok gibi. Özellikleri bakımından dayanıklı olan kotlarımızı bu neden ile atmaya da kıyamayız. Ama modası geçmiş kotları da giymeyi pek tercih etmeyiz. Hal böyle olduğunda ise geri dönüşüm kot projeleri ile inanılmaz modern ve hoş ürünler yaratmak mümkün oluyor. Bu yazımızda da sizler ile puanlı kot pantolon yapımını resimli anlatımlar ile paylaşacağız. İnanılmaz keyifli ve giymesi de bir o kadar zevkli olan bu proje ile sizler de harika zaman geçirebilirsiniz.

puanlı kot pantolon

İşleme başlarken önce bir kalıp yapıyoruz. Kalıp kağıdı ya da yağlı kağıt bu iş için işlem görecektir. Aynı oranlarda, ölçün kağıdı ile yuvarlaklar hazırlayın ve işlemleri bu şekilde sürdürün. Farklı bir şekilde yapabilirsiniz.

puanlı kot pantolon yapımı

Ya da bu tarz bir sistem ile yuvarlakları açmaya devam edebilirsiniz.

puanlı kot pantolon nasıl yapılır

Ölçüm işaretlerinden sizler bu şekilde boya şablonunuzu elde edebilirsiniz. Şimdi puanlı kot pantolon yapımı için boyama aşamalarına geçeceğiz.

puanlı kot pantolon resimli anlatım

Öncelikle boyayacağınız alana, boya şablonunu oturtun ve kaymayacak şekilde sabitleyin. Toplu iğne ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

puanlı kot pantolon kendin yap

Resimde görüldüğü gibi bir süngeri yuvarlak şekilde kesip, ucuna da bir rulo yapıştırarak kendinize özel bir boya aparatı oluşturabilirsiniz.

Her bir darbeyi aynı şekilde yaparak, boyanın uygun şekilde kumaşa oturmasını sağlayın.

kendin yap puanlı kot pantolon

Boyamak istediğiniz tüm alanlar için işlemi yapmaya devam edin. Bu uygulamada beyaz boya seçilmiş ama sizler farklı renkleri de deneyebilirsiniz.

İşlem aşamaları aslında bu kadar. Bizim önerimiz ise bu noktalara farklı renklerde benekler de koymanız olacaktır. Bu şekilde kotunuz daha canlı ve farklı görünüme sahip olacaktır. Sizler de hemen puanlı kot pantolon yapımına başlayabilirsiniz. Artık evinizde olan her türlü kot ürün için bu uygulamayı yapma şansına sahipsiniz.

puanlı kot pantolon anlatımlı

Yağlı boya bu uygulama için en uygun olanı olacaktır. Sonuç olarak kotlara yapılabilecek inanılmaz ve farklı süsleme teknikleri var. Sizler de kot süslemeyi seviyor ya da böyle bir uygulama yapmak istiyorsanız, sitemizde ki diğer kot geri dönüşüm projelerini inceleyebilirsiniz. Bu şekilde farklı şekillerde eski ya da modası geçmiş ürünleri daha modern ve kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.

puanlı kot pantolon yapılışı
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı