Eski Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı

eski kot pantolonlardan çanta
eski kot pantolonlardan çanta

Evinizde kullanmadığınız, atılmaya müsait, yeni gibi duran kot pantolonlarınızı değerlendirerek daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Eskimiş, kullanılamayacak durumda olan kot pantolonlarınızı sadece birkaç rötuş ile yepyeni çanta haline getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Geniş anlatıma sahip olan çalışmam ile birlikte artık sizde kot pantolonlarınızı saklamak, atmak veya başkasına vermek yerine kullanabileceğiniz başka bir ürün haline kolaylıkla dönüştürebilirsiniz. Sizde bu çalışmamıza katılarak hem el işi becerilerinizi geliştirebilir hem de farklı çalışmaların ortaya çıkmasını sağlayarak aynı zamanda satışını da yapabilirsiniz. Dilerseniz kot çanta yapımı için gerekli malzemelerimize ve çantanın yapılışına bir göz atalım.

Malzemeler: Makas, Eskimiş kot pantolonlar, Fermuar, Düğme, Boncuk.

Yapılışı:

İşe öncelikle kot pantolonun A kısmını kesmekle başlıyoruz. Pantolonun iki tarafını da kestikten sonra kot çantanız için istediğiniz büyüklükteki ölçüleri belirliyoruz. Ölçüleri belirledikten sonra pantolonun iki bacağını da orantılı bir şekilde kesiyoruz. Çantanın iç kısmına küçük bölümler yapmak isterseniz istediğiniz renkteki kumaşı çantanın ölçülerine göre kesebilirsiniz. Renkli kumaşınızı kestikten ve kenarlarını düzelttikten sonra yanlarını dikmek için dikiş makinesini kullanabilirsiniz. Çantanızın iç cebinin de cebi olmasını, zor kaldığınız durumlarda bozuk paralarınızı koymak için kullanabileceğiniz ek parçalar yerleştirebilirsiniz. Kot pantolonunuzun bir bacağından keseceğiniz parçaların kenarlarını düzleştirip dikiş makinesi ile daha güzel bir görünüme kavuşturduktan sonra dikiş makinesi yardımı ile küçük parçayı renkli parçanın iç kısmına ekleyelim. Renkli kumaşınız için gerekli olan fermuarı güzel bir şekilde kumaşın ağzına dikelim. Renkli kumaşınızın işini tamamen bitirdikten sonra sıra çantanın alt kısmandadır. Çanta boyutunu belirledikten sonra düzgün bir şekilde pantolonu kesiyoruz. Renkli cebinizi çantanın alt kısmından dikerek çantanızı daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Çantanızı yanlardan da kestikten sonra çantada ki fazlalık bölümleri makas yardımı ile temizleyebiliriz. Güzelce kıvırarak sağlamlığı açısından bir dikiş daha atıyoruz. İstediğiniz uzunlukta çantaya bir sap dikiyoruz. Böylelikle çantanın iç ve dış kısmı tamamen bitmiş haldedir. Dilerseniz bu saatten sonra düğme ve boncuklar yardımı ile çantanızın iç ve dış kısmına süslemeler yaparak çantanızın daha şık görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı