Eski Komodin Nasıl Yeni Görünür?

eski komodin yenileme
eski komodin yenileme

Yeni bir güne yeni bir fikir ile önce merhaba diyerek konumuza giriş yapalım. Komodin bir döneme damgasını vuran kaplama bir mobilya türüydü. Ancak eskiyen komodinler gözümüze çarpmaya ve iyi gelmemeye başlar. Bu nedenle hemen yenisi almaya gidilir. Size vereceğimiz fikir sayesinde artık yeni komodin almaya gerek kalmayacak. Yani Geri dönüşüm yaparak ve istediğiniz renklerde sıkıldığınız komodinlerinizden odanıza uygun tasarımlar düşünerek kendi ustalığınızı konuşturabilirsiniz. Eski komodin nasıl yeni görünür? sorusu hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Çok uzatmadan uygulama aşamalarına  geçelim:

İlk olarak kenar olan kısımları dekupaj ile keserek ortaya bir kalıp çıkartıyoruz. Daha sonra o kalıbı komodine monte ederek testere ile birlikte kesiyoruz. Kesilen kenarları rölyef adı verilen pasta yardımı ile düzeltmeye başlıyoruz. Daha sonra pasta kuruduktan sonra tercih ettiğiniz renklerde komodinlerinizi boyayın. Çekmecelerde ise; kuru bir fırça ile beyaz renklerini tercih ederseniz güzel bir görünüş elde edersiniz. Son olarak rölyef pasta ile şekillendirin.

Gördüğünüz gibi basit ve zevkli bir işlemle sıkıldığınız komodinlere yeni bir görünüm sağlayarak hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de tarzınıza ve sevdiğiniz renklerden oluşan bir komodin tasarlamış olacaksınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı