Eski Kıyafetlerden Paspas Yapma

Kullanmadığınız eski kıyafetlerinizi atmak yerine değerlendirmeye ne dersiniz. Orijinal bir fikir ile kullanmadığınız kıyafetlerinizi değerlendirerek oldukça farklı bir paspas yapabilirsiniz. Tamamen masrafsız olan bu uygulama ve daha fazlası için m-visible.com adresine girebilirsiniz. Size ilham verecek olan kendin yap projeleri ile siz de hiç para harcamadan işinize yarayacak bir sürü ürün üretebilirsiniz.

Malzemeler; eski kıyafetler, dikiş makinası veya kalın iğne, makas ve iplik

Kullanmadığımız eski kıyafetlerinizi bir makas yardımı ile ince uzun parçalar oluşturacak şekilde kesiniz. Ne kadar renk o kadar güzel görüntü elde edeceksiniz. O yüzden giymediğiniz ne kadar kıyafetiniz varsa hepsine bu işlemi uygulayınız. Kestiğiniz aynı renk kumaş parçaları yumak haline getiriniz. Üç farklı renkte kumaş parçalarının bildiğiniz basit örgü tekniğiyle örünüz. Kısa gelen parçalara farklı renkte kestiğiniz kumaş parçalarını ekleyerek örme işlemine devam edebilirsiniz. Dikiş makinanız var ise örmüş olduğunuz kumaşlara ikişerli gruplar şeklinde dikiniz. Dikiş makinanız yoksa üzülmeyin kalın iğne ve iplikle de aynı işlemi kolayca yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz ikili parçaları el dikişi ile birbirine dikiniz. Dilerseniz kare ya da bu işlem de en kolay olanı oval şekil vererek şahane bir paspas üretmiş olursunuz

Ev hobilerinizi geliştirecek kendin yap uygulamaları ile isterseniz evinizin dekorasyonunu değiştirebilir ya da yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

eski elbiselerden paspas
kumaş artıklarından paspas
eski kumaşlardan paspas
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı