Eski Kazaktan Patik Yapımı

Kazaktan Patik
Kazaktan Patik

Farklı nedenler ile küçülen, eskiyen ya da giymediğiniz yün kazaklardan harika patikler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Özellikle pratik ve çok zevkli olan bu işlem ile sizler de en özel sonuçları elde edebilirsiniz. Yazımızda kazaktan patik yapımı hakkında en iyi şekilde anlatımları ve resimli açıklamaları bulacaksınız. Bu işlem için öncelikle bir şablon kalıp oluşturmanız gerekiyor. Bunu çoraplarınızdan ya da giydiğiniz patiklerden kendiniz de yapabilirsiniz. Bu işlem için en pratik yöntem budur. Bu şekilde ayağınıza en uygun ölçüyü elde etmiş olursunuz.

Eski Kazaktan Patik Yapımı

Bu kalıplar ile harika bir çift patik yapmak için hemen kolları sıvayalım. Dilerseniz yukarıda verilen şablonu da baz alabilirsiniz. Şimdi kazaktan patik yapımı işlemine başlayabiliriz. Kazağınızı uygun bir yere yayın. Kalıplarınızı kaymayacak şekilde üzerine iliştirin. Dikiş payı bırakarak, kesmeye başlayın.

Eski Kazaktan Patik

Yukarıda gördüğünüz şekilde 2 kalıptan 4 parça elde edeceksiniz. İkisi taban kısımları için, diğer ikisi de üst bölümler için uygulanabilir. Keçe ve yün kazaklar bu işlem için çok daha uygun seçeneklerdir. Yine de zevkinize göre bir kazak uygulama için yeterlidir.

Bu aşamadan sonra dikiş işlemine geçiyorsunuz. Tüm parçaları uygun şekilde elde ya da makinede dikebilirsiniz. Harika sonuçları elde edeceğiniz kazaktan patik yapımı uygulaması ile kendiniz ve sevdikleriniz için inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz. İşlem sonrasında ürün bu şekilde olacaktır.

Kazaktan Patik

Farklı kalıp sitemleri ile bu modeli yapabilirsiniz. Ayrıca bittikten sonra bilek kısımlarına arzu ettiğiniz bir renk ip ile oyalama yapabilirsiniz. Bu şekilde daha şık ve kullanışlı bir model elde edeceksiniz. Ayrıca farklı aksesuarlar ile ürünü süsleyebilir, değişik bir türe çevirebilirsiniz. Kış ayları geçmiş olsa da gelecek sene için bu harika yaratıcı fikri sizler de etkin şekilde kullanabilirsiniz.

eski kazaktan neler yapılabilir
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı