Ana Sayfa Geri Dönüşüm Eski Kazaklardan Yastık Yapımı

Eski Kazaklardan Yastık Yapımı

Eski Kazaklardan Yastık
Eski Kazaklardan Yastık

Kullanmadığınız eski türdeki kazaklarınızdan harika türde yastıklar yapabilirsiniz. Giymediğiniz ama atmaya da kıyamadığız kazaklarınızı atmak yerinde kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Eski türdeki kazaklarınızı evinizde biraz uğraş vererek dekoratif yastıklar yapabilirsiniz. Bu çalışmada kesinlikle dikiş makinesine ihtiyaç duymayacaksınız. Nasıl yapılacağı konusunda sizlere bilgiler aktarıyor olacağım.

Eski kazakları yastık yapmak konusundaki bu güzel ve kolay çalışmamızda size basit şekilde hiç zahmete girmeden kolay birkaç hamle ile eskimiş kazaklardan yastık yapmak kolay olacaktır.

Malzemeler: Makas, Kazak, İğne, Yastık içi, Düğmeler (istediğiniz türde olabilir), Çubuk pimleri.

Yapılışı: Malzemeleri bir araya getirince hemen yastık yüzeyine doğru kasnağın üzerinde yırtık olup olmadığı kontrol edilir. Sonrasında ise makasla kazağın kol ve boyun kısmını kesiniz. Bu işlemden sonra kazağın sadece gövde kısmı elinizde kalacaktır.

Kazağı germeden sarkmasına da izin vermeden yastığın içerisine koyunuz. Kazağın içinde yastık yer aldığında son düzenlemeleri yaparak iğne yardımıyla kazağın üst ve alt kısımlarını dikiniz.

Dekoratif bir görünüm kazanması konusunda ise dikilen bölüme düğme ve ya farklı türde bir aksesuar yapabilirsiniz. Böylece yaptığınız çalışma daha iyi bir hale gelmiş olacaktır. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken ise bu çalışmada aksesuarı rahatsız etmeyecek türden seçerseniz yapacağınız çalışmayı boğmamış olacaksınız. Aslında yapımı hiç de zor olmayacak bu çalışma da sizde eski kazakları yeniden dönüşüm yapabileceksiniz.

eski-kazaklardan-yastik-yapimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here