Eski Kazaklardan Modern Kazaklara Dönüşüm

eski kazakları yenileme
eski kazakları yenileme

Hepimizin giymediği ya da çok sade bulduğu ürünler vardır. Bu ürünlere farklı kendin yap uygulamaları yaparak, daha etkin ve şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Özellikleri itibari ile güncel ve modern ürünler yaratmak, gardırobunuza farklı bir dokunuş ile mümkün olacaktır. Gelin bu projemizde de sizler ile yapımı oldukça kolay ve sonucu şık bir püsküllü kazak yapalım. Bu şekilde sade olan bir modeli ya da giymediğiniz eski moda bir ürünü yeni ve şık bir görüntüye sokabilirsiniz. İşlemler için gerekli olan malzemelerimize bir bakalım.

eski kazaktan püsküllü kazak

Hazır alacağınız ya da evinizde uygun durumda olan püsküller, dikiş malzemeleri ve makas bu proje için gereksinim duyacağınız malzemelerdir. İstediğiniz renk ve özellikte püsküller kullanabilir ya da bu özel ürünleri kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

püsküllü kazak yapımı

Öncelikle işlem için kol boyuna göre püskül kesiyoruz. Düz bir şekilde kazağınızı yayın ve püskülü de ayı şekilde ölçü almak adına ona birleştirerek işlemi yapabilirsiniz.

püsküllü kazak yapımı resimli anlatım

Kazağın kolunun altında ki dikişi baz alarak, bu alana püskülü dikmeye başlayalım. Elbette ki aynı renkte ip kullanmanız gerekiyor. İşlem aşamaları oldukça kolay olan püsküllü kazak yapımı sizlerin de hoşunuza gidecek bir proje.

kazaktan püsküllü kazak

Dikim detaylarını yukarıda ki resimde de görüyorsunuz. Orta alanda dikişi düz bir şekilde yapıyorsunuz.

kazaktan püsküllü kazak yapımı

Bu şekilde tüm kola uygulamayı yapalım. Bittiğinde çok seveceğiniz bu ürün aynı zamanda son moda da olacak.

eski kazaktan püsküllü kazak resimli

İşlem bitişini de uygun şekilde dikerek sonlandırabilirsiniz. Bu şekilde sağlam ve iyi görüntüye sahip bir görüntü olmak zorunda.

eski kazaklardan püsküllü kazak yapalım

Ve işte inanılmaz şık, gösterişli ve moda püsküllü kazak yapımı bitti bile. Bu özel koleksiyon sizlerin de zevkle giyeceği harika bir ürüne dönüştü.

İşlem önerisi olarak bu uygulamayı ürünlerin farklı yerlerine de yapabileceğinizdir. Omuz, göğüs ya da etek ucu oldukça başarılı püskül uygulamaları olacaktır. Bu şekilde sizler de son moda olan bu ürünleri kendiniz yapabilir, harika bir koleksiyona sahip olabilirsiniz. Farklı renk ve özelliklerde ki kazak, penye ya da bluzlarınız için etkin bir seçenek olarak karşımıza çıkan bir uygulamadır.

Görüntü olarak da çok farklı olacağına emin olabilirsiniz. Başarılı bir uygulama içinde sizler de birkaç saat içinde bu hoş ve şık kazağı elde edebilirsiniz.

eski kazakları yenileme
eski kazakları püskülle yenileme
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı