Ana Sayfa Geri Dönüşüm Eski Kazaklardan Eldiven Bere Yapımı

Eski Kazaklardan Eldiven Bere Yapımı

kazaktan eldiven yapımı
kazaktan eldiven yapımı

Soğuk kış günlerinde sizi ısıtacak yepyeni bir fikirle tanışmaya ne dersiniz. Kendin yap projesi ile eskimiş kazaklarınızı atmayarak çeşit çeşit bere ve eldivenler yapabilirsiniz. Siz de hem kullanışlı hem de hoşunuza gidecek diğer uygulamalar için m-visible.com adresini ziyaret ederek geri dönüşüme katkıda bulunabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için oldukça kolay kendin yap modellerini görebilirsiniz.

Malzemeler: eski kazak, makas, yün iplik, büyük iğne, kalıp çıkarmak için bere ve eldiven

Eldiven yapmak için;

Eskiyen kazağınızı ters çevirerek işe başlayınız. Elinizi kazağın üstüne koyarak dikim payını da düşünerek sabun yardımıyla çiziniz. Kazağı çizdiğiniz yerden bir makas yardımıyla kesiniz. Çıkardığınız kalıbı kalın bir yün iplikle dikerek işlemi bitirebilirsiniz. Dilerseniz dikmek yerine tekstil yapıştırıcısı da kullanabilirsiniz. Ama diktiğiniz zaman daha şık bir eldiveniniz olmuş olacaktır. Kazağınızın zıt renginde yün iplik tercih ederek de ters köşe yapabilirsiniz.

Bere yapmak için;

İşe kazağınızı ters çevirip düz bir yüzeye sererek başlayınız. Kayma olmaması için keseceğiniz kazağa büyük teğeller atarak da sabitleyebilirsiniz. Modelini beğendiğiniz bereyi kazağın üzerine koyarak bir makas yardımıyla kesiniz. Çıkardığınız kalıbın açıkta kalan iki köşesini büzerek dikiniz.

Eskiyen kıyafetlerinizi atmak yerine siz de değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Boş vakitlerinizi ev hobilerine ayırarak hem oldukça şık aksesuarlar üretebilir hem de el emeğinizle yaptığınız ürünleri satabilirsiniz.

eski kazaktan eldiven bere

eski kazaktan bere

eski kazaktan eldiven

eski kazaktan bere yapımı

eski kazaktan eldiven yapımı

eski kazaktan eldiven nasıl yapılır

eski kazaktan bere nasıl yapılır

kazaktan eldiven

kazaktan bere

kazaktan bere yapımı

kazaktan eldiven yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here