Eski Kazaklardan Eldiven Bere Yapımı

kazaktan eldiven yapımı
kazaktan eldiven yapımı

Soğuk kış günlerinde sizi ısıtacak yepyeni bir fikirle tanışmaya ne dersiniz. Kendin yap projesi ile eskimiş kazaklarınızı atmayarak çeşit çeşit bere ve eldivenler yapabilirsiniz. Siz de hem kullanışlı hem de hoşunuza gidecek diğer uygulamalar için m-visible.com adresini ziyaret ederek geri dönüşüme katkıda bulunabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için oldukça kolay kendin yap modellerini görebilirsiniz.

Malzemeler: eski kazak, makas, yün iplik, büyük iğne, kalıp çıkarmak için bere ve eldiven

Eldiven yapmak için;

Eskiyen kazağınızı ters çevirerek işe başlayınız. Elinizi kazağın üstüne koyarak dikim payını da düşünerek sabun yardımıyla çiziniz. Kazağı çizdiğiniz yerden bir makas yardımıyla kesiniz. Çıkardığınız kalıbı kalın bir yün iplikle dikerek işlemi bitirebilirsiniz. Dilerseniz dikmek yerine tekstil yapıştırıcısı da kullanabilirsiniz. Ama diktiğiniz zaman daha şık bir eldiveniniz olmuş olacaktır. Kazağınızın zıt renginde yün iplik tercih ederek de ters köşe yapabilirsiniz.

Bere yapmak için;

İşe kazağınızı ters çevirip düz bir yüzeye sererek başlayınız. Kayma olmaması için keseceğiniz kazağa büyük teğeller atarak da sabitleyebilirsiniz. Modelini beğendiğiniz bereyi kazağın üzerine koyarak bir makas yardımıyla kesiniz. Çıkardığınız kalıbın açıkta kalan iki köşesini büzerek dikiniz.

Eskiyen kıyafetlerinizi atmak yerine siz de değerlendirmeyi tercih edebilirsiniz. Boş vakitlerinizi ev hobilerine ayırarak hem oldukça şık aksesuarlar üretebilir hem de el emeğinizle yaptığınız ürünleri satabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı