Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Eski Kazaklardan Dolap Kokusu Yapmak

Eski Kazaklardan Dolap Kokusu Yapmak

Eski Kazaklardan Dolap Kokusu Yapma
Eski Kazaklardan Dolap Kokusu Yapma

Selamlar sizlere yine güzel ve farklı bir çalışmayla seslenmek üzere buradayım. Minik türde kendin yap projelerimiz arasında olan bu çalışma kesinlikle tam size göre olacak diyebilirim. Hem zor malzemeleri olmayan bu çalışmayı kolay yapabilecek hem de sonucunda güzel bir ürün elde etmiş olacaksınız.

İşe yarar bir kendin yap ürünü için sizlere özel sunduğum bu çalışmam da eski kazanları değerlendirme yöntemlerini işliyor olacağız. Giymediğiniz kazaklarınızın farklı bir konuda işe yaramasını isterseniz sizde bu çalışmayı deneyebilirsiniz.

Eski kazaklardan koku torbası yaparak sevdiğinize armağan edebilir veya kendi eviniz için dekor oluşturabilirsiniz. İhtiyacımız olacak malzemeleri hemen sıralayalım isterseniz.

Malzemeler:

  • Uygun renklerde ip
  • Eski bir kazak
  • kurdele
  • iğne
  • makas
  • kokulu yapraklar ( lavanta türünde doğal koku vericiler)

Kazaktan öncelikle istediğiniz şekle göre bir kalıp kullanmalısınız ve bunu iki parça olarak kesmelisiniz. Devamında ise iki parçayı birleştirip bir birine dikmeye başlayınız. Sonrasında ise dikişin yarısında içini kokulu yapraklarla doldurarak dikişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ben resimlerde de görüleceği üzere kalpli olan bir kalıp seçtim. Siz tabi dilediğiniz türde bir kalıbı tercih ederek rahatça onu yapabilirsiniz. Koku torbanızı birkaç kurdale yardımıyla süsleyerek asılır bir şekle de getirmeniz mümkün olacaktır.

Bu oldukça kolay yapılan kendin yap projemiz sayesinde artık sizde sevdiklerinize özel şekilde hazırlanacak kolay çalışmayla yakınızdaki arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi mutlu edebileceksiniz.

eski-kazaklardan-dolap-kokusu-yapmak (1)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here