Eski Düğmeleri Nasıl Değerlendirebiliriz?

eski düğmelerden nasıl tablo yapılır
eski düğmelerden nasıl tablo yapılır

Hepimizin evinde yedek düğmeler olur. Zaman içinde bunlara göz attığınızda oldukça farklı ve bir sürü düğmenizin olduğunu görürsünüz. Bir de dikişi nakış işlerine meraklı iseniz, farklı ürünler için aldığınız bu düğmeler, farklı şekillerde orada burada birikir. Bu rengarenk, farklı boyutlarda ki düğmeleri atmaya da kıyamadığımız kesin. Bu projemizde bu yüzden düğmelerden tablo yapımı konusunu sizler ile paylaşmak istedik. Oldukça farklı, sıra dışı ve güzel bir sonucu alacağını bu işlemler, aynı zamanda atılacak olan düğmelerinde kurtuluşu olacaktır. Sizler de resimli anlatımlar ile hemen projeyi keyifli bir şekilde yapabilirsiniz.

İşlem için bir tuval ya da kumaş pano kullanabilirsiniz. Tüm düğmeleri yanınıza alın. Elbette ki boyalarınızı da hazırlamalısınız.

düğmelerden tablo resimli anlatım

Öncelikle işlem için bir kurşun kalem ile taslak çizin.

düğmelerden tablo anlatımlı

İnce uçlu bir fırça yardımı ile kalın dallardan ince dallara doğru güzel bir şekilde ağaca şekil verin. Yaprakları olmayan kuru bir ağaç yapacaksınız. Bu şekilde düğmelerden tablo yapımı gerçekten bir esere dönüşecek.

eski düğmelerden tablo

Tekstil boyası ya da yağlı boyayı resimde ki gibi uygulayın.

eski düğmelerden tablo yapımı

Aralara güzel renkler ve ışıklar katın. Burada yönetim sizde, nasıl olmasını isterseniz o şekilde devam edebilirsiniz.

İşlem bittikten sonra ve tablonuz kuruduktan sonra düğmeleri ağacın dallarına yaprak gibi farklı renklerde ve ebatlarda yayarak yapıştırın.

İşlem sonucu;

eski düğmelerden nasıl tablo yapılır

İnanılmaz olarak. Gerçekten düğmeleriniz ile böylesine güzel ve farklı bir proje elde edilebileceği insanın aklına bile gelmez. Ama düğmelerden tablo yapımı gerçek anlamda sanatsal değeri yüksek olan bir tablo gibi. Bu şekilde muhteşem bir görüntü sizler ile olacak.

düğmelerden tablo yapımı

Bu harika uygulamayı sizler de etkili ve farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Belki bir bulut, belki bir deniz manzarası ve kenarında ki kumsal olarak düğmeler kullanılabilir. Bu tamamen size kalmış bir yaratıcılık. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki evinizde gerçek anlamda işe yaramaz dediğiniz birçok ürünü çok farklı şekillerde kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Her zaman farklı işlemler için farklı değerlendirme fikirleri olduğunu unutmayın. Sitemizde sizlere sunulan inanılmaz ve etkileyici sonuçları sizler de projelerimiz ile alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı