Eski Çizme ve Botlardan Saksı Yapımı

eski botlardan saksı yapımı
eski botlardan saksı yapımı

Ayakkabılığınızda eskiyen ancak eskimesine rağmen bir türlü atmaya kıyamadığınız ayakkabılıklarınızı farklı bir şekilde değerlendirmeye ne dersiniz? Böylelikle severek satın aldığınız ayakkabılarınızı atmadan evinizde ya da bahçenizde değerlendirebilir, onlara elveda demek zorunda kalmayabilirsiniz. İyi bir dekorasyon fikri olarak birçok kişi tarafından saksı olarak kullanılan ayakkabı modellerine kendiniz karar verebilir; botlarınızı, çizmeleriniz hatta ve hatta stiletto ayakkabılarınızı bile saksı olarak değerlendirebilirsiniz. Evinizde ya da bahçenizde ayakkabılarınızı saksı olarak çiçeklerle birlikte donanmış bir şekilde göreceğinizden ve içinizin açılacağından da şüpheniz bile olmasın! Oldukça trend ve popüler olan bu fikirle artık tanıştığınıza göre sizler de çizme bot vb. ayakkabılarınızı atmadan önce bir kez daha düşüneceğinizden artık hiç ama hiç şüphemiz yok!

Malzemeler : Dilediğiniz sayıda eski ayakkabı, bot ya da çizme, 1 kaç avuç toprak, Canlı çiçek.

Yapılışı : Papatya, lale ya da gül… Bahçelerinizde ya da kapı önlerinde kullanabileceğiniz ayakkabılarınızın içerisine bir avuç toprak koyarak ve çiçek fidanı dikerek, şahane bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Dilerseniz evde dekorasyon amaçlı da saksılar tasarlayabilirsiniz. Üstelik bu saksılara canlı çiçek koymak yerine yapay çiçek de koyabilir ve evlerinizi renklendirebilirsiniz. Bu fikri, aile sakinlerinin ve arkadaşlarınızın da çok seveceğinden ve onların da bu modayı takip edeceğinden bizler, oldukça eminiz.

Bot, çizme ya da ayakkabılarınızı dilerseniz kumaş boyası ile boyayarak da renkli, eğlenceli ve sıra dışı saksılar elde edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey de dilediğiniz renkteki kumaş boyası.

Daha farklı ve orijinal bir fikre ihtiyaç duyuyorsanız; ayakkabı ya da çizmelerinizin uygun yerlerini yuvarlak olacak şekilde delebilir ve çiçeklerinizi bu deliklerden geçirerek de farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu konuda hayallerinizi sınırlamadan zorlamak, tamamen sizin ellerinizde! Ya da ayakkabılarınızın üstüne slikon ile taşlar ve boncuklar yerleştirerek de saksılarınızın daha gösterişli ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı ve botlarla saksı yapımı, hem eğlenceli hem pratik hem de kullanışlı… Balkonlarınızı, evlerinizi, bahçelerinizi, evinizin dış kapı duvarlarını renklendirmek için bu önerilerimize kulak vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı